בית / עמקים / חדשות עמקים / שתי חתונות וגיור אחד

שתי חתונות וגיור אחד

בנצרת עילית פועלות שלוש כיתות גיור בסיוע אגף הקליטה של העירייה ובחסות בתי הדין הרבניים. לפני כשבועיים סיימה אחת הכיתות קורס גיור של עשרה חודשים. 80 אחוזים מן התלמידים עברו את הבחינות בהצלחה. בחודש הקרוב אמורה לסיים את הקורס כיתה נוספת בה 15 תלמידים. "התלמידים נפגשים פעמיים בשבוע ובסיום התהליך מופיעים בפני הרכב של שלושה דיינים בבית הדין הרבני בחיפה", סיפרה רכזת בית הספר לגיור אילנה רז.

מרבית המתגיירים הם עולים למשפחות מעורבות, שאינם רשומים בתעודת הזהות כיהודים. לכל מתגייר מוצמדת משפחה מקרב הזרם הדתי לאומי בעיר. המשפחה מלווה את המתגייר ומארחת אותו לארוחות שישי ושבתות. "כיתות הגיור בנצרת עילית נחשבות למודל מצליח באזור הצפון ובארץ. מבקרים רבים באים לראות את הפעילות מקרוב ולהתרשם", גאים בבית הספר.

בשבוע שעבר ביקרה בכיתות הגיור משלחת דיינים ואבות בתי דין רבניים, בראשם הרב שמואל יסלצ'ין, ראש מערך הגיור במשרד ראש הממשלה. כמו כן השתתף במשלחת אב בית הדין לגיור בחיפה, הרב בניהו ברונר, הרב הראשי של נהריה יהושוע מייטליס, הרב מרדכי זמיר משדה יעקב והדיין הרב שלמה קריספיל. "הרבנים התפעלו מתכנית הלימודים והרצינות של התלמידים, מרביתם ממשיכים ללמוד יהדות גם אחרי שהליך הגיור הסתיים", סיפרה אילנה רז.

כיתות הגיור מלוות את התלמידים שסיימו בהצלחה את ההליך בטקסים מסורתיים כגון בר מצווה וחותנה כדת משה וישראל. בשבוע שעבר ערכו התלמידים שתי חתונות, אחת מהן התקיימה בישיבת ההסדר נצרת עילית.

"הרבנים התפעלו מתכנית הלימודים". חתונת גיור בנצרת עילית (צילום: עצמי)

בדוק גם

ניידת משטרה (צילום: שלומי גבאי)

מני נפתלי: "שרפו לי את הרכב"

מהמשטרה נמסר: "סמוך לשעה 1:30 בלילה התקבל דיווח במוקד 100 על עשן שעולה מרכב חונה ברחוב יאנוש קורצא'ק בעפולה. שוטרים ולוחמי אש שהוזעקו למקום כיבו את מקור העשן ופתחו בחקירה ובאיסוף ממצאים מהזירה".

המחותנות רותי וגילה בבקו (צילום עצמי)

כבשו את בקו

רותי כהן מנצרת עילית, מבלה בחופשה בבקו, אזרביג'אן, עם המחותנת גילה אסולין. הבעל כליפא נשאר בבית אם אתם שואלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *