יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / עמקים / חדשות עמקים / שתי חתונות וגיור אחד

שתי חתונות וגיור אחד

בנצרת עילית פועלות שלוש כיתות גיור בסיוע אגף הקליטה של העירייה ובחסות בתי הדין הרבניים. לפני כשבועיים סיימה אחת הכיתות קורס גיור של עשרה חודשים. 80 אחוזים מן התלמידים עברו את הבחינות בהצלחה. בחודש הקרוב אמורה לסיים את הקורס כיתה נוספת בה 15 תלמידים. "התלמידים נפגשים פעמיים בשבוע ובסיום התהליך מופיעים בפני הרכב של שלושה דיינים בבית הדין הרבני בחיפה", סיפרה רכזת בית הספר לגיור אילנה רז.

מרבית המתגיירים הם עולים למשפחות מעורבות, שאינם רשומים בתעודת הזהות כיהודים. לכל מתגייר מוצמדת משפחה מקרב הזרם הדתי לאומי בעיר. המשפחה מלווה את המתגייר ומארחת אותו לארוחות שישי ושבתות. "כיתות הגיור בנצרת עילית נחשבות למודל מצליח באזור הצפון ובארץ. מבקרים רבים באים לראות את הפעילות מקרוב ולהתרשם", גאים בבית הספר.

בשבוע שעבר ביקרה בכיתות הגיור משלחת דיינים ואבות בתי דין רבניים, בראשם הרב שמואל יסלצ'ין, ראש מערך הגיור במשרד ראש הממשלה. כמו כן השתתף במשלחת אב בית הדין לגיור בחיפה, הרב בניהו ברונר, הרב הראשי של נהריה יהושוע מייטליס, הרב מרדכי זמיר משדה יעקב והדיין הרב שלמה קריספיל. "הרבנים התפעלו מתכנית הלימודים והרצינות של התלמידים, מרביתם ממשיכים ללמוד יהדות גם אחרי שהליך הגיור הסתיים", סיפרה אילנה רז.

כיתות הגיור מלוות את התלמידים שסיימו בהצלחה את ההליך בטקסים מסורתיים כגון בר מצווה וחותנה כדת משה וישראל. בשבוע שעבר ערכו התלמידים שתי חתונות, אחת מהן התקיימה בישיבת ההסדר נצרת עילית.

"הרבנים התפעלו מתכנית הלימודים". חתונת גיור בנצרת עילית (צילום: עצמי)

בדוק גם

אלון נצר (צילום חגאג רחאל)

נצרת עילית עוברת לשני בלמים, אלון נצר יורד לספסל

הוכנבוים אמר כי הוא לא נעול על שיטת שלושת הבלמים וישתמש בה על פי השיקולים המקצועיים שלו. בנצרת עילית מאוכזבים מיכולתו של נצר, שגרם לשני פנדלים בארבעה משחקים.

המנכ"ל ברעם והשחקנים על קברו של עובד גרינפלד ז"ל (צילום יצחק סולומון)

שחקני הפועל נצרת עילית ערכו אזכרה לעובד גרינפלד ז"ל

מדובר במסורת שהנהיג המנכ"ל, גיל ברעם, לפיה הקבוצה עולה על קברו של אחד מגדולי הכדורגלנים של המועדון, מדי פתיחת עונה ומכבדת את זכרו. "השנה זה קצת התעכב בגלל החגים, אבל אנחנו לא שוכחים את עובד", אמר ברעם, "זו מסורת שאנחנו מנחילים במועדון".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *