מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / שתי חתונות וגיור אחד

שתי חתונות וגיור אחד

בנצרת עילית פועלות שלוש כיתות גיור בסיוע אגף הקליטה של העירייה ובחסות בתי הדין הרבניים. לפני כשבועיים סיימה אחת הכיתות קורס גיור של עשרה חודשים. 80 אחוזים מן התלמידים עברו את הבחינות בהצלחה. בחודש הקרוב אמורה לסיים את הקורס כיתה נוספת בה 15 תלמידים. "התלמידים נפגשים פעמיים בשבוע ובסיום התהליך מופיעים בפני הרכב של שלושה דיינים בבית הדין הרבני בחיפה", סיפרה רכזת בית הספר לגיור אילנה רז.

מרבית המתגיירים הם עולים למשפחות מעורבות, שאינם רשומים בתעודת הזהות כיהודים. לכל מתגייר מוצמדת משפחה מקרב הזרם הדתי לאומי בעיר. המשפחה מלווה את המתגייר ומארחת אותו לארוחות שישי ושבתות. "כיתות הגיור בנצרת עילית נחשבות למודל מצליח באזור הצפון ובארץ. מבקרים רבים באים לראות את הפעילות מקרוב ולהתרשם", גאים בבית הספר.

בשבוע שעבר ביקרה בכיתות הגיור משלחת דיינים ואבות בתי דין רבניים, בראשם הרב שמואל יסלצ'ין, ראש מערך הגיור במשרד ראש הממשלה. כמו כן השתתף במשלחת אב בית הדין לגיור בחיפה, הרב בניהו ברונר, הרב הראשי של נהריה יהושוע מייטליס, הרב מרדכי זמיר משדה יעקב והדיין הרב שלמה קריספיל. "הרבנים התפעלו מתכנית הלימודים והרצינות של התלמידים, מרביתם ממשיכים ללמוד יהדות גם אחרי שהליך הגיור הסתיים", סיפרה אילנה רז.

כיתות הגיור מלוות את התלמידים שסיימו בהצלחה את ההליך בטקסים מסורתיים כגון בר מצווה וחותנה כדת משה וישראל. בשבוע שעבר ערכו התלמידים שתי חתונות, אחת מהן התקיימה בישיבת ההסדר נצרת עילית.

"הרבנים התפעלו מתכנית הלימודים". חתונת גיור בנצרת עילית (צילום: עצמי)

בדוק גם

ניידת משטרה (צילום: שלומי גבאי)

נצרת עילית: משחק הכדורגל השכונתי הסתיים עם דקירות בבית החולים

לדברי הקורבנות, בסיום משחק כדורגל שכונתי בנצרת עלית, התלהטו הרוחות והתפתחה קטטה בין הצדדים והצד המפסיד תקף את החבר'ה שניצחו במשחק. שוטרי משטרת ישראל הגיעו לזירה אספו ממצאים ופתחו בחקירת האירוע.

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *