בית / עמקים / חדשות עמקים / קצין בשב"ס תובע עובדת שהתלוננה נגדו על הטרדה מינית

קצין בשב"ס תובע עובדת שהתלוננה נגדו על הטרדה מינית

 

עו"ד דב הירש צילום: יח"צ
עו"ד דב הירש צילום: יח"צ

בית משפט השלום בעפולה יידרש בקרוב להכריע בסוגיה עקרונית: היכן עובר הגבול המבחין בין הערה לגיטימית של מפקד או מעסיק על לבושה של מי שכפופה לו, לבין הערה פוגענית בעלת אופי מיני. הדילמה הזו הונחה לפתחו של בית המפשט על ידי עורך הדין דב הירש מעפולה, אשר הגיש תביעת לשון הרע בשמו של קצין שב"ס בכיר מאזור הצפון.

לטענת הקצין, עובדת הכפופה לו במתקן המעצר קישון הגישה נגדו תלונה קנטרנית בטענה שהוא כביכול הטריד אותה מינית באופן מילולי. לטענת הקצין, מדובר בעובדת אשר לאורך זמן רב הגיעה בלבוש לא הולם, במיוחד לאור העובדה כי הלקוחות שלה בקנטינה הינם סוהרים ואסירים.

בנובמבר 2013, לאחר מספר חילופי דברים בין הקצין לבין העובדת בקנטינה, אשר הגיעה בקביעות שלא על פי קוד הלבוש שהוא הגדיר במסגרת תפקידו, הגישה העובדת תלונה בגין הטרדה מינית. בד בבד, היא דאגה ליידע את סגל הפיקוד במתקן המעצר אודות תלונתה. הקצין שנגדו הוגשה התלונה למד עליה רק מפי סוהרים במתקן המעצר.

הקצין זומן לחקירה ביחידה המשטרתית לחקירת אנשי שב"ס, שם הוסבר לו כי העובדת טוענת שהוא הטריד אותה מינית באופן מילולי בכך שהטיח בה, כי היא נוהגת להגיע כאשר שדיה חשופים וכי היא, כדבריה "נראית נשמעת ומתלבשת כמו אחת משכונת התקווה".

עו"ד הירש טוען כי בעקבות הגשת התלונה נקלע הקצין למשבר מקצועי חמור ולבעיות משפחתיות ונשיות חמורות. בין הקצין הוותיק והמוערך לבין אשתו התפתחו מריבות רבות; הקידום המקצועי שלו הועמד בסכנה; בנו של הקצין, העובד בשב " ס, עודכן על ידי אמה של המתלוננת כי אביו מטריד מינית את בתה. לאור כל אלה נדרש הקצין לטיפול נפשי בשל המצוקה החמורה שאליה נקלע מכל עבר.

כשנה לאחר הגשת התלונה, קיבל הקצין הבכיר הודעה כי הוא נמצא נקי מכל אשמה. עו"ד הירש הגיש בשם קצין השב"ס תביעה על סך 50 אלף שקלים לבית המשפט בעפולה הקצין מעריך את נזקיו ב-100 אלף שקלים אולם הגיש תביעה בסכום זה על סך 50 אלף שקלים בלבד משיקולי יעילות ואגרה.

בכתב התביעה מדגיש עורך הדין הירש: "מדובר בקצין מוערך ביותר שעובד בשירות בתי הסוהר 34 שנה ועד כה זכה רק למחמאות על תפקודו. התובעת רקמה מזימה מרושעת שנועדה רק 'להוריד' ממנה את הקצין הממונה עליה, שביקש בסך הכל לחייבה להקפיד על כללי לבוש צנועים כמתבקש במתקן מעצר".

בדוק גם

וועדת הבחירות בניצוחו של יוסי פורטל מההסתדרות

מערכת בחירות רגועה לוועד העובדים בעיריית מגדל העמק

הקלפיות ייסגרו בשעה 15:00 ואחרי הספירה יתבררו תוצאות הבחירות. בעיריית מגדל העמק כ- 260 בעלי זכות הצבעה, 12 מועמדים מתמודדים בבחירות, המועמדת לניצחון היא יושב ראש וועד העובדים ב- 7 השנים האחרונות, רותי הרוש, שזוכה להערכה רבה בקרב העובדים

בן שטרית וצוות בית הספר חוגגים קבלת הפרס

פרס החינוך הארצי לאורט פסגות בבית שאן

ראש העיר, רפי בן שטרית, שנכח בטקס גאה: "יישר כח למנהל אורי דויטש, למנהל חטיבת הביניים גולן עובדיה ולרכזת הפדגוגית כוכבה לזרוב ולצוות המורים שנותנים את הלב והנשמה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *