בית / עמקים / חדשות עמקים / נער בן 15 נפגע בעינו במהלך משחק פיינטבול

נער בן 15 נפגע בעינו במהלך משחק פיינטבול

ד"ר פלדמן
העין הייתה מלאה בדם. ד"ר פלדמן (צילום:עצמי)

לחדר המיון במרכז רפואי העמק בעפולה הגיע נער בן 15 מאזור העמקים עם חבלה חמורה בעין ימין. לרופאי המיון סיפר כי במהלך משחק פיינטבול הרים את מסכת הפנים וכדור שפגע לו בעין.

 רופא עיניים, ד"ר אילן פלדמן, ממחלקת עיניים: "העין הייתה מלאה בדם כתוצאה מעוצמת פגיעת הכדור. הדם גורם לסתימת תעלות העין וקיימת סכנה להיווצרות לחץ תוך עיני עד כדי עיוורון. מעוצמת הפגיעה החלה להתפתח קטרט. בעין בריאה ישנה עדשה שהיא שקופה, וניתן לראות דרכה.

"קטרקט הינו התעכרות עדשת העין הטבעית ולא ניתן לראות דרכה. לנער הייתה התעכרות והוא לא יכל לראות דרכה ואנו לא יכולנו לראות מה מתרחש מאחורי העדשה. נדרשנו לבצע ניתוח להוצאת העדשה במיידי בכדי להציל את הראייה" מספר ד"ר פלדמן.

במהלך הניתוח הוצאה העדשה העכורה ובחודשים הקרובים לאחר שהעין תחלים תושתל עדשה סינטטית. לאחר שהתאושש מהניתוח הוחזר הנער לאשפוז והשגחה במחלקת כירורגיה ילדים.

ד"ר פלדמן מתריע כי לאורך השנים נתקל בפציעות רבות כתוצאה מפגיעות פיינטבול. "ילדים שמדמים מלחמה הוא משחק מסוכן. במציאות המשחק גובה מחיר כבד מידי וחשוב שהורים יהיו מודעים לסכנות המשחק. עוצמת פגיעת הכדור יכולה לגרום לפגיעה רבה בעין עד כדי עיוורון. חשוב להקפיד על הוראות הבטיחות ולא להוריד את המסכה מהפנים עד שכולם מחזירים את הנשקים".

 

בדוק גם

הכבאים השתלטו על השריפה (צילום יצחק סולומון)

עפולה: מסעדת האחוזה עלתה באש

חמישה צוותי כיבוי מתחנת עפולה הוזעקו למקום ובמשך שעה ארוכה השתלטו על האש, שכאמור גרמה נזקים כבדים למקום. מסעדת האחוזה בעפולה נחשבת למוסד קולינרי ידוע ומוכר, שרבים מתושבי העיר נוהגים להגיע לשם לאכול.

ניידת משטרה (צילום: שלומי גבאי)

נצרת: 3 בני משפחה נפצעו בקטטה

שוטרים שהוזעקו למקום עצרו חשוד (בן 21 תושב נצרת עילית), שיובא עם צאת השבת לדיון בבקשה להאריך את מעצרו בבימ"ש שלום נצרת. זהות חשוד נוסף ידועה ומבוצעות פעולות לאיתורו ומעצרו.

תגובה אחת

  1. שלומי פדידה

    ממש שערורייה ,אבא שלי נפצע בעיניו לפני יומיים גם מאותו משחק מטופש .ו אושפז מאז בבית חולים העמק לא ברור עד עכשיו כמה חמור מצבו
    כנראה לא למדו כלום באתר המשחקים הזה על הוראות פתיחת משחק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *