יום שלישי , ספטמבר 25 2018
בית / עמקים / חדשות עמקים / ח"כ שמטוב: "הכחשת השואה הפכה לתופעה מדאיגה"

ח"כ שמטוב: "הכחשת השואה הפכה לתופעה מדאיגה"

סגנית יו"ר הכנסת, ח"כ ליה שמטוב, תושבת נצרת עילית, חזרה השבוע ממסע בפולין. אירוע שסיכמה כ"חוויה מרגשת שקשה להסביר במילים". שמטוב הצטרפה למסע חיים יוצא דופן שבו השתתפו  נכדים ונינים לנאצים, קציני אס-אס וחיילי וורמאכט שמנסים בשנים האחרונות לכפר על מעשי הזוועה של בני משפחתם.

"זה היה שבוע מטלטל", אמרה ח"כ שמטוב, צעדנו, בכינו והמשתתפים הגרמנים התפללו וביקשו את סליחתם ומחילתם של הנרצחים". המסע כולו ארך 2200 קילומטרים במסלול בצורת מגן דוד שעובר בין מחנות המוות.

 שמטוב: "את סיפורי הניצולים צריך לתעד ולרבים מהם שחיים מתחת לקו העוני ובבדידות צריך לדאוג ולעשות כל שביכולתנו כדי שיחיו בכבוד. כיום הכחשת השואה הפכה לתופעה מדאיגה. מדי יום נפטרים ניצולים רבים ואיתם נעלמים הסיפורים, זיכרונות השואה והעדויות המצמררות. עלינו להפוך את תיעוד הזיכרונות לפרויקט לאומי.

"כולי תקווה כי אתם, תיקחו חלק בפרויקט החשוב ותעזרו לנו לעזור לניצולים. המשימה ברורה ופשוטה: לתעד בווידאו כמה שיותר ניצולים. במהלך התיעוד הם יזכו להכרה במה שעבר עליהם. רבים מהם מעולם לא שיתפו את ילדיהם בטראומה, אך לעת זקנה הם מרגישים צורך לשמר את ההיסטוריה".

ח"כ ליה שמטוב בטקס זכרון בפולין
"הכחשת השואה הפכה לתופעה מדאיגה". ח"כ ליה שמטוב בטקס זכרון בפולין (צילום עצמי)

בדוק גם

אלון חלפון

פצצה: חבר המועצה אלון חלפון לא יתמודד בבחירות הקרובות

נפגש עם ראש העיר רונן פלוט והודיע לו על החלטתו. "אני מתחיל ללמוד בחודש הבא ויש הרבה דברים שאני מתעסק איתם בעבודה ולא אוכל לתת 100% מעצמי", הסביר

הישאם אבו סאלח מקבל את תעודת הצטיינות (צילום דובר צהל)

סגן קצין הרפואה של אוגדת יהודה ושומרון קיבל אות הצטיינות

בין מקבלי אות ההצטיינות, רס״ן הישאם אבו סלאח, תושב בית שאן. "שמח על הזכות שניתנת לי לשרת, לתרום ולהשפיע"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *