מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / ח"כ שמטוב: "הכחשת השואה הפכה לתופעה מדאיגה"

ח"כ שמטוב: "הכחשת השואה הפכה לתופעה מדאיגה"

סגנית יו"ר הכנסת, ח"כ ליה שמטוב, תושבת נצרת עילית, חזרה השבוע ממסע בפולין. אירוע שסיכמה כ"חוויה מרגשת שקשה להסביר במילים". שמטוב הצטרפה למסע חיים יוצא דופן שבו השתתפו  נכדים ונינים לנאצים, קציני אס-אס וחיילי וורמאכט שמנסים בשנים האחרונות לכפר על מעשי הזוועה של בני משפחתם.

"זה היה שבוע מטלטל", אמרה ח"כ שמטוב, צעדנו, בכינו והמשתתפים הגרמנים התפללו וביקשו את סליחתם ומחילתם של הנרצחים". המסע כולו ארך 2200 קילומטרים במסלול בצורת מגן דוד שעובר בין מחנות המוות.

 שמטוב: "את סיפורי הניצולים צריך לתעד ולרבים מהם שחיים מתחת לקו העוני ובבדידות צריך לדאוג ולעשות כל שביכולתנו כדי שיחיו בכבוד. כיום הכחשת השואה הפכה לתופעה מדאיגה. מדי יום נפטרים ניצולים רבים ואיתם נעלמים הסיפורים, זיכרונות השואה והעדויות המצמררות. עלינו להפוך את תיעוד הזיכרונות לפרויקט לאומי.

"כולי תקווה כי אתם, תיקחו חלק בפרויקט החשוב ותעזרו לנו לעזור לניצולים. המשימה ברורה ופשוטה: לתעד בווידאו כמה שיותר ניצולים. במהלך התיעוד הם יזכו להכרה במה שעבר עליהם. רבים מהם מעולם לא שיתפו את ילדיהם בטראומה, אך לעת זקנה הם מרגישים צורך לשמר את ההיסטוריה".

ח"כ ליה שמטוב בטקס זכרון בפולין
"הכחשת השואה הפכה לתופעה מדאיגה". ח"כ ליה שמטוב בטקס זכרון בפולין (צילום עצמי)

בדוק גם

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

צוות החילוץ במהלך פעולת הצלה

נפל מצוק במהלך טיול בגלבוע

הפרמדיק מיקי פישלר ראש סניף עפולה של איחוד הצלה סיכם: "לאחר טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע הפצוע כבן 70 פונה במסוק של יחידת 669 בסיוע של יחידת חילוץ גליל כרמל ויחידת חילוץ שומרון-בקעה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *