מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / הנער משכונת השושנים ישקיע 400 אלף שקלים בשיפוץ השכונה

הנער משכונת השושנים ישקיע 400 אלף שקלים בשיפוץ השכונה

ראש עיריית נצרת עילית, נתנאל טויטו ושותפו חבר המועצה אורי ביו, מיישמים יוזמה לטיפוח ושדרוג שכונת השושנים, מהשכונות הוותיקות בעיר. על פי תכנית שאישר השבוע נתנאל טויטו, יתבצע מהלך דו שלבי בשכונה. התושבים המרוצים כבר רואים את הדחפורים עובדים במרץ. "הרבה שנים הבטיחו לשפץ, סוף סוף עושים זאת", הם אומרים.

בתכנית העבודה: שיפוץ מגרש הספורט המשמש את ילדי השכונה, החלפת אספלט באבנים משתלבות, מגרש גומי בטיחותי לילדים ספסלים ושולחנות לרווחת תושבי השכונה התקנת תאורת לד, וטיפוח סביבתי ובהמשך תעבור השכונה שדרוג כולל תוך דגש על פתרונות ייעודיים לאזורים המרוחקים ממרכז השכונה.

אורי ביו ונתנאל טויטו (צילום: ישראל פרץ)
אורי ביו ונתנאל טויטו (צילום: ישראל פרץ)

לאחרונה ובזמן קצר הוביל ראש העיר נתנאל טויטו מפגש עם תושבי השכונה על מנת ללמוד מקרוב את צרכי התושבים ותחושותיהם. "אין מי שמכיר טוב יותר מהתושבים עצמם את צרכיה של השכונה", אומר טויטו. "חשוב לי לשמוע אותם ולנסות עד כמה שאפשר להתאים את הפיתוח לבקשותיהם. זו אחת הסיבות שבחרנו במהלך שיאפשר לבחון את המשך העבודות גם ביחס לפידבק שנקבל מהתושבים".

מאחורי היוזמה החשובה עומד חבר המועצה אורי ביו ומחזיק תיק ההנדסה, לו יש זיקה גדולה לשכונה. ביו הוא אחד שגדל בשכונה וסימן את אותה כיעד לשינוי. ומאחורי הביצוע בפועל עומדת מהנדסת העיר סבטלנה גרמן.

"לא אחת שמעתי מתושבי שכונת הוותיקים שגם בתוך השכונה עצמה יש אזורים טובים ויש חצר אחורית", אומר ביו. "עם יד על הלב, אני חושב שהשכונה הוזנחה במשך שנים ולא רק שכונת השושנים ישנם עוד שכונות מוזנחות שזועקות לשדרוג והגיע הזמן שהם יקבלו את הטיפול הראוי. הייתה התרגשות גדולה מבחינתי שהטרקטורים עלו על הקרקע זה בהחלט ציון דרך משמעותי וחשוב".

ביו, אתה יודע, יהיו כאלה שיגידו שאתה משפץ את השכונה כי מתגוררים בה יוצאי אתיופיה רבים

"בכלל לא קשור. נכון שגדלתי בשכונה הזו, נכון שיש בה ריכוז גדול של יוצאי אתיופיה, אבל אנחנו משפצים אך ורק משום שהשכונה משוועת לשיפוץ. יש שם הזנחה משוועת וקיבלנו החלטה להגיע לכל שכונה מוזנחת בעיר".

מה היעד הבא לשיפוץ?

"רחוב הגיא, תירוש, לא חסר. נגיע לכל מקום שדרוש שיפוץ".

 

בדוק גם

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

צוות החילוץ במהלך פעולת הצלה

נפל מצוק במהלך טיול בגלבוע

הפרמדיק מיקי פישלר ראש סניף עפולה של איחוד הצלה סיכם: "לאחר טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע הפצוע כבן 70 פונה במסוק של יחידת 669 בסיוע של יחידת חילוץ גליל כרמל ויחידת חילוץ שומרון-בקעה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *