בית / עמקים / חדשות עמקים / "אם לא יהיה שינוי חיובי בעמדת הממשלה, נצא להפגנה בירושלים"

"אם לא יהיה שינוי חיובי בעמדת הממשלה, נצא להפגנה בירושלים"

פורום מנהלי המכללות הטכנולוגיות, מנהל מזה כשנתיים ניסיון להידבר עם משרדי הכלכלה והאוצר, במטרה לתקן את שיטת התקצוב החדשה של המכללות, לעדכן (אחרי 30 שנה) את תמחור ההנדסאים, לתקן את העוול הישן של היעדר תקציבי הצטיידות ושיפוצים ויחד עם הכול, לשפר את תדמית ההנדסאים.

"כשמועד פתיחת שנת הלימודים הנוכחית התקרב, התכנסנו לישיבת חרום והחלטנו, כדי לא לפגוע בסטודנטים ובמרצים", אומרת איריס קליין, מנכ"לית מכללת נצרת עילית-יזרעאל, "רצינו לנקוט באמצעים שיפגעו במנכ"לים עצמם: הקמנו אוהל מחאה בין הכנסת לאוצר, הכרזנו על שביתת רעב ובמקביל השתתפנו בישיבות ועדות הכנסת".

לדברי קליין, הם זכו לתמיכה מסגנית השר ח"כ פאינה קירשנבאום, ח"כ יצחק הרצוג יו"ר השדולה למען המכללות הטכנולוגיות, ח"כ כץ יו"ר ועדת העבודה, רווחה ובריאות ועוד ח"כ ממפלגות שונות.

שר האוצר, יאיר לפיד, ביקש לעכב את שביתת הרעב ל-48 שעות כדי לאפשר לו "להיכנס לעובי הקורה" ולמצוא פתרון, ולמרות ביקורו של שר הכלכלה באוהל והבטחה שתוך 24 שעות, אבל בתום המועד לא קרה דבר.

איריס קליין: "בעקבות ההכרזה על השבתת הלימודים, התנהלו שיחות מתישות בין נציגי המשרדים, צוות המו"מ של פורום המנהלים בתיווכו של יו"ר אגודת הסטודנטים – אורי רשטיק שתרומתו למאבק גדולה מאד והוא אף מאיים לצרף לשביתת המכללות הטכנולוגיות, אם היא לא תישא פרי, את כל המוסדות האקדמיים בארץ".

אוהל המחאה של מכללת נצת עילית-יזרעאל (צילום: עצמי)
אוהל המחאה של מכללת נצת עילית-יזרעאל (צילום: עצמי)

בדוק גם

צעדת הגלבוע בשנים עברו (צילום: שגיא מורן)

צעדת הגלבוע המסורתית יוצאת מחר לדרך

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מכל רחבי העולם וישראל. עשרות אלפים צפויים להשתתף השנה בצעדה, שתתקיים בשישי-שבת, 16-17.3.2018

הרוש חוגגת הניצחון עם חברי הועד החדש ישן

רותי הרוש נבחרה ליו"ר וועד העובדים בעיריית מגדל העמק ברוב מוחלט

ההישג של הרוש כפול ומכופל, בהתחשב בעובדה ש- 5 מתוך חברי הקבוצה שלה הצליחו להתברג איתה לוועד: רותי סימנה (178 קולות), כפיר לוי (164 קולות), מאור מלול (154 קולות), אושרת מלכה (144 קולות) ואתי פרנקו (142 קולות).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *