יום שני , ינואר 21 2019
בית / עמקים / חדשות עמקים / "אם הדקירה היתה על רקע לאומני, היה קורה כאן אסון"
כוחות משטרה גדולים. בית הספר עצמון בנצרת עילית  (צילום: יצחק סולומון)
כוחות משטרה גדולים. בית הספר עצמון בנצרת עילית (צילום: יצחק סולומון)

"אם הדקירה היתה על רקע לאומני, היה קורה כאן אסון"

במחוז הצפוני במשטרת ישראל מעריכים כי אירוע הדקירה שיתחרש הבוקר בבית הספר עצמון בנצרת עילית, בו נדקר מאבטח בית הספר הוא על רקע פלילי. "אם זה היה על רקע לאומני, היה קורה כאן אסון", הוסיף גורם בטחוני.
המסוק שהוזנק לאוויר לא הצליח לאתר את החשוד שנמלט עם נשקו של המאבטח. המאבטח שהובהל לבית חולים העמק בעפולה במצב קל עד בינוני נכנס לניתוח, לאחר שאיבד דם רב. בתי הספר בנצרת עילית קיבלו הנחיות ברורות להגביר את הערנות, מחשש שהתוקף שמסתובב עם נשק ינסה לפעול שוב.

בשעות הבוקר בבית הספר היסודי עצמון בנצרת עילית. אלמוני דקר את מאבטח בית הספר כשהוא מאיים עליו ואף גנב את נשקו. למזלו של המאבטח, אב הבית בבית הספר הגיע למקום ונאבק עם החשוד בעל חזות ערבית. המאבטח ואב הבית נפצעו והובהלו לבית החולים העמק בעפולה.

החשוד בדקירה ברח. בדקות אלה הועלה מסוק משטרתי לאוויר במטרה לאתר את החשוד. כוחות משטרה וביטחון רבים  הוזעקו לשטח בית הספר. ראש עיריית נצרת עילית שמעון גבסו ובכירי העירייה הגיעו לזירת האירוע. כמו כן גם מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך ד"ר אורנה שמחון  נמצאת במקום.

תלמידי בית הספר הוכנסו לכיתות. עשרות הורים הגיעו בדקות אלו לשטח בית הספר כשהם מפוחדים ומבוהלים.

כוחות משטרה גדולים. בית הספר עצמון בנצרת עילית (צילום: יצחק סולומון)

בדוק גם

פחות ידע, יותר פחד. איסטנבול (צילום: פוטוליה)

אזהרת מסע (זמנית)

הפיגוע באיסטנבול, שבו נהרגו ונפצעו ישראלים רבים שרק ביקשו ליהנות מהעיר הקסומה הזאת, מלחיץ את כולם. בכל זאת, אני מקווה שאזהרת המסע בדרגה שהוציא המטה ללוחמה בטרור על כל חלקי המדינה, תיבחן מחדש עם שוך ההלם והחרדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *