מבזקים
בית / עמקים / חדשות עמקים / העולה ה-10,000 אלף בחרה במגדל העמק

העולה ה-10,000 אלף בחרה במגדל העמק

הקרן לידידות בראשות הרב יחיאל אקשטיין, החלה קצת פחות משלוש שנים לעלות יהודים לישראל במסגרת "טיסות הידידות". לפני כשבוע הגיעה טיסה נוספת ועליה משפחת פוקוטני, סבתא, אמא ובת שעלו לישראל מאוקראינה כדי להתאחד עם בני משפחתם שעלו לפני כשנה וחצי למגדל העמק.

משפחת פוקוטני
משפחת פוקוטני (צילום עצמי)

בנות משפחת פוקוטני לא ידעו אבל בשדה התעופה בן גוריון ציפתה להם קבלת פנים וחגיגה לא קטנה שכן על פי הרישומים, הנכדה ויקטוריה, היא העולה ה-10,000 שעולה במסגרת תכנית העלייה של "הקרן לידידות" והנשיא הרב יחיאל אקשטיין לצד ממלא מקום ראש העיר מגדל העמק ומחזיק תיק הקליטה סרגיי אוקלנדר מלווים בבני נוער, המתינו כדי לקבל את פניה של העולה החדשה ובני משפחתה שמיד עם נחיתתם התקבלו בהתרגשות רבה מחיאות כפיים, חיבוקים, פרחים ובלונים.

נשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין אמר כי: "אנחנו מלאי התרגשות עם הגעתן לארץ של ויקטוריה, לאריסה וקטרינה ועם הגעתנו למספר המדהים הזה, עשרת אלפים עולים. אנו מקבלים את העולות בזרועות פתוחות ומלאי הערכה לכל אלו שתרמו לנו לאורך השנים וסייעו לנו לכל אורך הדרך ועד להגעה להישג המיוחד הזה. זוהי הגשמת חלום לכל כך הרבה יהודים וזוהי הדרך הצנועה שלנו לעזור לבנייתה ולצמיחתה של המדינה היהודית. אני רוצה להודות במיוחד לצוות המופלא של עיריית מגדל העמק בהובלת ראש העיר  אלי ברדה. מגדל העמק היא מופת לקליטת עלייה ולרגישות חברתית ואנשיה מקדישים את כל כולם לעשייה הציונית הזו".

מ"מ ראש העיר סרגיי אוקלנדר הוסיף ואמר: "זכות גדולה נפלה בחלקי לייצג את ראש העיר אלי ברדה במעמד מרגש מאוד. קליטתם ארצה של 3 דורות עולים בסיוע הקרן לידידות אשר עושים לילות כימים למען מטרה נעלה זו בניצוחו של נשיא הקרן הרב יחיאל אקשטיין".

ראש העיר אלי ברדה הודה לרב אקשטיין על שיתוף הפעולה לאורך שנים עם מגדל העמק ואמר: "השמחה כפולה ומכופלת. מהטעם הראשון אנו שמחים על קליטת עלייה ואיחוד המשפחה אצלנו במגדל העמק ומהטעם השני הוא העיתוי לקראת ראש השנה החדשה וההזדמנות לאחל שנה טובה וקליטה קלה ומוצלחת".

בדוק גם

התלמידים במהלך הביקור במוסקבה

תלמידים מנצרת עילית חזרו מסמינר החלל ברוסיה

לסמינר יצאו 33 תלמידים, שבמהלך הביקור סיירו במרכז החלל במוסקבה, ביקרו במחנה האימונים של הקוסמונאוטים ובמוזיאון החלל ואף נפגשו עם קוסמונאוט רוסי, ממנו קיבלו הרצאה מאלפת על החלל. התלמידים אף סיירו במוסקבה ובקרמלין.

צוות החילוץ במהלך פעולת הצלה

נפל מצוק במהלך טיול בגלבוע

הפרמדיק מיקי פישלר ראש סניף עפולה של איחוד הצלה סיכם: "לאחר טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע הפצוע כבן 70 פונה במסוק של יחידת 669 בסיוע של יחידת חילוץ גליל כרמל ויחידת חילוץ שומרון-בקעה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *