בית / עמקים / חדשות עמקים / היה לו משעמם אז הוא כתב ספר

היה לו משעמם אז הוא כתב ספר

אמנון תמיר (יונגרמן), תושב עפולה מזה 50 שנה, הוציא לאור לאחרונה את ספרו הראשון "שתי אחיות". "אני פנסיונר, היה לי משעמם, נכנס לי ג'וק, התחלתי לכתוב ויצא ספר", הוא מספר איך הכל התחיל.

מכאן ועד למוציא לאור הדרך הייתה קצרה. "פניתי למו"ל, הוא התלהב והחליט להוציא ספר", מספר תמיר.

-לא היה לך רקע בכתיבה, ובכל זאת הלכת על זה

"לא היה לי רקע בכתיבה, אני לא סופר, זה משהו שבא לי והחלטתי ללכת עליו. אני מרוצה מאוד מהתוצר הסופי, נתתי ללא מעט אנשים לקרוא את הספר והם נתנו לו מחמאות".

הספר מביא את סיפורן של ורה ונטלי, שתי אחיות צעירות, יתומות וחסרות כל, מוצאות את דרכן ליישוב טבעונה ופוגשות באורי, איש מבוגר, וטוב לב שאוסף אותן לביתו. אורי ואשתו אורית סועדים אותן ומטפלים בהן, ואט אט סוללים עבורן את הדרך חזרה לחיים. נטלי הצעירה מתחילה חיים חדשים באילת, לומדת, עובדת, מתאהבת ומקימה משפחה, וורה מכירה את בעלה לעתיד במסגרת נסיעה של אורי לגרמניה, ואחרי חליפת מכתבים ממושכת ואהבה ללא גבול, מתאחדת איתו בישראל.

אמנון תמיר (צילום יצחק סולומון)
אמנון תמיר (צילום יצחק סולומון)

זהו סיפור מרגש ונוגע ללב המתאר את התגברותן של האחיות האמיצות על המכשולים שבדרך, את אהבתן החזקה זו לזו ואת הקשר המשפחתי העמוק הנוצר בינהן, ובין המושיעים שלהן, אורי ואורית. האהבה בין המשפחה מתהדקת ככל שהשנים עוברות. אירועים רבים ושמחות פוקדים אותם: חתונות, בריתות, כינוסים, נשפים וטיולים לחו"ל, ובתוך כל ההתרחשויות הופכות שתי האחריות היתומות, שחייהן היו רווי קשיים ומכאובים, לבנותיהם לכל דבר ועניין של הוריהן המאמצים.

אמנון תמיר, בן 78, עבד עד יציאתו לגמלאות בתנובה תל יוסף כטכנאי מזון ומבקר טיב ראשי. הוא בעל תואר שני בחקר תולדות ארץ ישראל מטעם אוניברסיטת חיפה, ובעברו התנדב במשטרה. הוא נשוי לשושנה, אב ל- 3 בנות ו-9 נכדים, כולם ילידי עפולה, שעזבו במרוצת השנים את העיר. "אנחנו התעקשנו להישאר פה כי טוב פה", הוא אומר, "יש לנו דירה גדולה ומרווחת, אנחנו אוהבים את העיר, לילדות יש רכבים והם באים לבקר אותנו עם הנכדים".

-מה אתה מצפה שיקרה בעקבות הוצאת הספר?

"מקווה שאנשים יקראו אותו, יזמינו אותו, לדעתי זה ספר מעניין. הנושא הכספי לא מעניין אותי, אני מקווה שיגיע לכמה שיותר אנשים".

בדוק גם

צפניה והחברים בבטומי (צילום עצמי)

מפגש מרגש בגאורגיה

מישה צפניה מנצרת עילית, חזר לבטומי, גאורגיה, אחרי 43 שנות היעדרות והתרגש לפגוש שם חברי ילדות. מרגש.

המנכל-ברעם-והמנהל-המקצועי-רועי-כהן (צילום-עצמי.)

בלם בלגי ממוצא קונגולזי מגיע להיבחן בהפועל נצרת עילית

מדובר בצ'ירו נקוטו, בן 30, בעל אזרחות בלגית, ששיחק בשנים האחרונות בהולנד, בין היתר בקבוצת הפאר איינדהובן, ובשנתיים האחרונות ב-NAC ברדה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *