יום שני , נובמבר 19 2018
בית / עמקים / חדשות עמקים / במטבח של בטיטו
יהודית בטיטו (צילום עצמי)
יהודית בטיטו (צילום עצמי)

במטבח של בטיטו

יהודית בטיטו, אם הבית במועדונית משפחתית בנצרת עילית, מתעקשת לבשל בעצמה את ארוחות הערב המוגשות לילדים ולא להזמין קייטרינג, "אין סיבה שהילדים יאכלו מחמגשיות גם בערב, אני מכינה להם ארוחת חמה כמו לילדים שלי בבית", היא מסבירה/

יהודית בטיטו (צילום עצמי)
יהודית בטיטו (צילום עצמי)

11 ילדים בגילאי 6- 12 מבקרים מדי יום במועדונית המשפחתית, המופעלת על ידי אגף החינוך בעירייה. המועדונית משמשת מסגרת תומכת לילדים ממשפחות מצוקה והם מבלים בה מתום לימודיהם בבית הספר ועד השעה 19:00. השהיה במועדונית כוללת ארוחת צהרים, פעילות העשרה וארוחת ערב אותה מכינה יהודית בטיטו במטבח המועדונית.

מנהל תחום הפרט בעירייה, אלכס קוזק, צייד את המטבח בתנור אפייה, מקרר וסירים לטובת היוזמה של יהודית. "הבית הזה הוא בית במלוא מובן המילה, אנו מנסים להכניס לתוכו חום ואהבה וזה בא לידי ביטוי גם באוכל המוגש לילדים", סיפר וציין כי היוזמה של יהודית מתקבלת בברכה על ידי הילדים ומעוררת התרגשות. "יהודית היא אם הבית במובן הרחב של המילה וכל ההוויה מסביב היא ביתית ומשפחתית", הוא מפרגן לה.

יהודית לא מסתפקת בארוחת ערב שגרתית. היא מכינה לילדים ממיטב תבשילי המטבח המרוקאי: קוסקוס, דגים, עוף בתנור, ממולאים וגם מתוקים ועוגות לקינוח. הבישול לא נמצא בהגדרת תפקידה, אבל היא אימצה אותו אל חיקה באהבה. "אם תשאלו ילד מה הוא מעדיף אוכל מהבית או חמגשית, הוא יגיד מהבית וזה לא רק ילדים, כולנו מעדיפים את האוכל של הבית. אני מכניסה לארוחות שלי את כל האהבה לילדים, הם מרגישים את הטעם של אימא וחוזרים הביתה שבעים ושמחים".

 

בדוק גם

מרים פיירברג איכר צילום פרטי

התנועה לאיכות השלטון פנתה למנדלבליט: קבל החלטה האם להעמיד את פיירברג לדין

"מעבר לפגיעה החמורה בציבור, הנגרמת מכך שראש העיר מצויה תחת חקירה ותחת "איום" הגשת כתב אישום, הימשכות ההליכים מהווה גם עינוי דין של ממש כלפי הגב' פיירברג, שבמשך תקופה ארוכה נמצאת באי וודאות וללא שעניינה מגיע לידי מיצוי, בהחלטה על סגירת התיק או בהחלטה על העמדתה לדין", נכתב במכתב שהפיצה היום התנועה לאיכות השלטון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *