בית / עמקים / חדשות עמקים / אזרחות טובה

אזרחות טובה

נטליה קרונץ, עולה חדשה שהגיעה לארץ לפני שלושה שבועות בלבד, מצאה ארנק והחזירה אותו לבעליו. "ראיתי שיש בארנק כסף מזומן ותעודה מזהה, לא ידעתי לקרוא כי זה כתוב בעברית, אבל חיפשתי מישהו שיתרגם", סיפרה.

השיבה האבדה. נטליה משמאל עם נטלה
השיבה האבדה. נטליה משמאל עם נטלה (צילום עצמי)

נטליה עלתה ממולדובה ונקלטה בנצרת עילית, יחד עם בני משפחתה ו- 50 עולים נוספים, שהגיעו בחודשים האחרונים במסגרת פרויקט קליטה שמובילה העירייה באמצעות האגף לשילוב קהילתי ובשיתוף משרד העלייה והקליטה והסוכנות היהודית.

נטליה הייתה בערב שישי האחרון בדרכה לביתה שבשכונת שלום. היא הבחינה בארנק זרוק על המדרכה וכשראתה שאיש לא נמצא בסביבה, פתחה אותו ומצאה בתוכו כסף מזומן ומסמכים. "ברגע שראיתי את הארנק ידעתי שאני צריכה למצוא את הבן אדם שאיבד אותו ושהוא בטח מחפש אותו עכשיו ומאוד עצוב", אמרה.

נטליה שהשפה העברית עדיין לא שגורה בפיה, חיפשה מישהו שיתרגם לה את הכתוב במסמכים. מצוידת בפרטים היא הגיעה עד לביתה של האישה, שאיבדה את הארנק, נטלה ביניאשווילי והחזירה לה אותו. "מדובר באישה מבוגרת, הארנק פשוט נפל לה והיא לא מצאה אותו", סיפרה. בעלת האבדה הודתה לאזרחית הטובה, גם היא עולה חדשה שאמרה לה: "כל הכבוד לך, לא כל אחד היה ממהר להחזיר את הארנק".

בדוק גם

עו"ד חיים טמייט (צילום עצמי)

פעם שלישית גלידה?

עו"ד חיים טמייט מבית שאן, יתמודד למועצת העיר בית שאן ברשימת שח"ר, לאחר שני ניסיונות לא מוצלחים בנצרת עילית.

עמי בן זקו (צילום עצמי)

מכירים את אנמיה?

בימים אלה עושה את צעדיו הראשונים בעולם הראפ בחור צעיר בשם עמי בן זקן או בשם הבמה שלו "אנמיה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *