יום שבת , ינואר 19 2019
בית / גליל מערבי / 15.8 אחוז מובטלים בעכו
אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה

15.8 אחוז מובטלים בעכו

נתוני האבטלה של שרות התעסוקה לחודש יולי 2012  פורסמו השבוע מהם עולה תמונה עגומה מאד במצב המובטלים בגליל המערבי.

 אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה

על פי הנתונים בראש הרשימה עומדת  עכו עם 15.8 אחוז מובטלים שהם, 3351 תושבים. שלומי עם  245 מובטלים שהם 12 אחוז מכלל תושבי היישוב, אחריהם מעלות תרשיחא עם אחוז מובטלים העומד על 9.5 אחוז שהם 952 נפשות, ונהריה עם 8.2 אחוזי אבטלה  השווים ל- 2086 תושבים.

המועצה האזורית מעלה יוסף היא הרשות היחידה בגליל המערבי שאחוז המובטלים בה נמוך מהממוצע הארצי ועומד על 4.7 אחוז שהם 168 איש.

המועמדת לראשות המועצה האזורית מעלה יוסף, ליאת כהן: אמרה בתגובה לנתונים כי הייתה שמחה לדעת שמדובר בנתונים מדויקים על אף חריגותם בסביבת הפריפריה, שסובלת מבעיית תעסוקה קשה. יחד עם זאת גם בנתונים נמוכים צריך לזכור שמדובר באנשים ולא במספרים וצריך לעזור לכל אדם שמחפש עבודה למצוא מקור פרנסה מכובד.

"אנחנו צריכים לעשות באזור פעולה מאד משמעותית בכל הקשור לפיתוח אפשרויות התעסוקה כדי לאפשר לציבור שלנו להתפרנס בכבוד, אומרת ליאת כהן, המועמדת המובילה לראשות המועצה במעלה יוסף. "אני מתכוונת לפעול לכך שהממשלה תשקיע ותסייע לי ולחברי ראשי הרשויות השכנות לפתח אזורי תעשייה ותעסוקה, לפתח את תשתיות התחבורה, כמו סלילת כביש 6 עד לצומת כברי, פיתוח של מסילת רכבת נוספת לנהריה ועוד. אלו פעולות הכרחיות כדי לשפר את אפשרויות התעסוקה של הציבור שלנו. זה נושא חשוב ביותר והוא בנפשנו.

 

בדוק גם

סביר שימצא שפה משותפת עם ביבי. ישראל בן עזרא

בן עזרא: לאן נעלמו 1500 מובטלים?

"עיריית עכו מסתירה מתושבי העיר את מצבה האמיתי", כך טוען ישראל בן עזרא, המועמד לראשות העירייה מטעם רשימת נץ. העירייה בתגובה: "לא ברור היכן בן עזרא גר, בבוסתן הגליל או בעכו"

2 תגובות

  1. אברהם הוד

    כל הכבוד

  2. אברהם הוד

    סוף סוף יש מועמדת מזן אחר באזורינו. הגיע הזמן שזה יביא שינוי. והיא גם אומרת דברי טעם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *