בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / שלומי: ההורים דורשים כיתה לחינוך המיוחד

שלומי: ההורים דורשים כיתה לחינוך המיוחד

הורים משלומי ומהסביבה דורשים  שתיפתח בשנת הלימודים הבאה כיתת תקשורת (חינוך מיוחד) רב גילאית בבית הספר היסודי הרב מימון. בכיתת תקשורת לומדים ילדים על הרצף האוטיסטי ובתפקוד גבוהה.  כיום קיימת כיתת תקשורת בבית הספר בגין בנהריה המשמשת כיתה על אזורית מגיל 6-9, אך לתושבי שלומי והסביבה נמאס מהסיעות הארוכות לנהריה. התקן לפתיחת כיתה  הוא חמישה תלמידים והמקסימום עד שמונה תלמידים.

אחת האמהות שבנה אובחן כאוטיסט בגיל ארבע וחצי מסבירה: "אם לא תפתח כיתה בשלומי, בני ילמד בבית ולא אשלח אותו למסגרת. אלו תת תנאים כל יום לנסוע לנהריה. אני המלווה שלו, לוקח שלוש שעות ביום להגיע הביתה, כי ההסעה היא מאספת לכל בתי הספר באזור, ואוספת מגוון תלמידים בגילאים שונים. בשלומי יש גן שפתי וגן לחינוך מיוחד, בשבוע שבר גם פתחו מרכז העצמה בלתי פורמלי. חייב להיות רצף חינוכי ומבלי שאנחנו נסבול".

האם מציינת כי בנה סובל בנסיעות: "אנו מגיעים הביתה ובני לא רוצה לשמוע על נסיעות ומבקש להישאר בבית, הוא מותש. בשלומי יש ארבעה ילדים תקשורתיים שמתאימים לכיתה, מבלי לאתר עוד תלמידים מהמועצות השכנות". במכתב שהעבירה האם למפקחת  במשרד החינוך נכתב:  "אנו מבקשים לסיים את העינוי היומיומי אותו אנו נאצים לעבור, נסיעה של רבע שעה מתארכת  כשעה וחצי כל בוקר כשהפתרון שמציע משרד החינוך הוא רק בנהריה, עכו או עין המפרץ".

ראש מועצת שלומי גבי נעמן אמר לצפון -1 כי הוא תומך בהצעת ההורים  ופנה למנהלת מחוז צפון במשרד החינוך ד"ר אורנה שמחון, שתתמוך בהקמת כיתת תקשורת בשלומי והוא מקווה שאכן תיפתח כיתה כבר בשנת הלימודים הקרובה.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מועצת שלומי ביקשה לפתוח כיתת תקשורת -בביס הרב-מימון. נכון לעכשיו ישנם רק 4 תלמידים עם לקויי תקשורת המיועדים לכיתת התקשורת. זהו תקן חסר לפתיחת כיתת תקשורת והכללים אינם מאפשרים פתיחה בנתונים אלה. 3 מהתלמידים משובצים בכיתות תקשורת בנהריה ואחד בעכו. כולם מקבלים מענה מיטבי וראוי. לאור האמור, ועם כל הצער הכרוך בכך, בנגזר מהנתון שצוין ומהכללים המחייבים, לא ניתן להיענות לבקשת הרשות".

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *