בית / קריות / חדשות קריות / "רק סיום הכיבוש יעצור את ההרג והשנאה"

"רק סיום הכיבוש יעצור את ההרג והשנאה"

"בתקופה אפלה זו של טרור, אלימות, גזענות, ענישה קולקטיבית ויד קלה מדי על ההדק – אנחנו, יהודים וערבים, בוחרים שלא להיכנע לייאוש ולא להיכנע לפחד", אומרת הילה אלוני חברת התארגנות 'עומדים ביחד' אשר יקיימו הערב, ראשון, הפגנה ברחבת הסינמטק במרכז הכרמל בחיפה, כתגובה לגל האלימות ובכדי להציב לדבריהם, תקווה מול הייאוש ושפיכת הדמים.

"נעמוד ביחד בחיפה – עיר שיכולה להיות וחייבת להיות מובילת הדרך לחיים משותפים בשוויון מלא, ונציב אלטרנטיבה לשלטון הייאוש והפחד. נדרוש שלום של עצמאות וצדק לשני העמים, נדרוש לשים סוף לגזענות ולאפליה, נדרוש לצאת ממעגל הדמים ולחיות בביטחון אמיתי – בלי כיבוש, בלי הרג, בלי שנאה ובלי טרור".

אלטרנטיבה ליאוש. הפגנת אנשי עומדים ביחד בירושלים בשבוע שעבר (צילום באדיבותם)
אלטרנטיבה ליאוש. הפגנת אנשי עומדים ביחד בירושלים בשבוע שעבר (צילום באדיבותם)

"ערבים ויהודים, ערביות ויהודיות, רוצות ורוצים פשוט לחיות כאן. אנחנו יודעות ויודעים שרק עם סיום הכיבוש והתקדמות לשלום צודק, נוכל לעצור את ההרג והשנאה, לבנות מציאות אחרת ולהבטיח ביטחון לכולנו".

ההפגנה תערך החל מהשעה 17:30 – כשבמקום תתקיים  הפעלה וסדנת יצירה לילדים, בעברית ובערבית.

עומדים ביחד היא התארגנות משותפת חדשה שהתגבשה בתגובה לגל האלימות הנוכחי, של יהודים וערבים שמרגישים ומאמינים שדווקא עכשיו, ברגעי החושך הקשים ביותר, חייבים לעמוד ביחד ולהתעלות על כל השתייכות ארגונית או מפלגתית, ולהציב אלטרנטיבה של תקווה אל מול הייאוש ושפיכות הדמים, כך לדבריהם.

"אנחנו קוראים לעצירה מיידית של האלימות, ולסיום הכיבוש על בסיס שלום של עצמאות וצדק לשני העמים, באופן שיאפשר לאנשים כאן לחיות בשקט, בביטחון וברווחה, ולא במצב הקיים של פחד, גזענות ושנאה",  הוסיפה אלוני, "אנחנו יודעים היטב שהשנאה ושפיכות הדמים אינן גזירת גורל נטולת הקשר, אלא מציאות שניתן לשנות אותה. המטרה היא לבנות עתיד אחר בארץ הזו – עתיד שוויוני המבוסס על צדק, ושוויון וזכויות, שבו שני העמים יהיו חופשיים".

בדוק גם

הרב בבית הכנסת הגיאורגי ברגום הערב צילום: אדריאן הרבשטיין

נהריה: הפגנה מחוץ להרצאה של הרב ברלנד בשכונת רגום

רגום סרט מלחמה. מאות מאמינים וחסידיו של הרב אליעזר ברלנד מחסידות ברסלב, נמצאים בשעה זו …

שירלי עודד והעותרים צילום פרטי

חדרה: התקיים דיון ראשון בעתירה נגד חסימת תושבים בפייסבוק

בית המשפט המחוזי בחיפה דן לראשונה, בשלישי האחרון בעתירה בעניין לחסימת התושבים בפייסבוק שהגישו חברת המועצה ויו”ר סיעת שקיפות שירלי עודד, והתושבים ארז אלגון ואדיר בינימיני. בסיום הדיון חייב בית המשפט את עודד בסכום של 3,500 שקלים הוצאות על העתירה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *