יום ראשון , ינואר 20 2019
בית / חדשות מקומיות / קרית אתא: המשתלה נסגרת בגלל המטרונית
ערן טוויטו, י.ב הגנן (צילום: דורון גולן)
ערן טוויטו, י.ב הגנן (צילום: דורון גולן)

קרית אתא: המשתלה נסגרת בגלל המטרונית

בצהריי יום שני השבוע, כשהשמש קפחה ללא רחמים, ישבה שולה טוויטו, 63, במה שנשאר ממשתלת י.ב. הגנן בקרית אתא, ללא חשמל וחיכתה ללקוחות שכבר אינם מגיעים כמו פעם. המשתלה, שהייתה חלק מהנוף של קרית אתא ב-32 השנים האחרונות, מפנה את מקומה לטובת נתיב המטרונית והבית שבו התגוררה המשפחה כבר נהרס לחלוטין.

את המשתלה הקימו יוסף ושולה טוויטו שעד אז התגוררו בקרית מוצקין והחליטו לפתוח משתלה קטנה ביציאה מקרית אתא לכיוון קרית ביאליק. השניים גם בנו שם את ביתם שהפך לחלק מהנוף של העיר. "המשתלה זה החיים האמיתיים" מספר ערן טוויטו, 38, שהפך להיות המנהל של המשתלה "עבודה מתחת לבית,תמיד רואים דברים פורחים וצומחים. זה היה כמו ממלכה קטנה משלנו".

עם השנים התפתחה המשתלה והמשפחה החליטה להבטיח את עתידה הכלכלי על ידי כניסה למיזמים נוספים בתחום הבנייה וטוויטו מספר "לאורך השנים הגדלנו את סל המוצרים שלנו כי הלקוחות דרשו מאיתנו דברים נוספים מעבר לגינון". לפני שבע שנים הבינה המשפחה, על דרך המקרה, שהמשתלה לא תעמוד על תילה לנצח "נתקלנו בקבוצה של מודדים שבאו עם תוכניות והבנו שהמקום עומד להיהרס" אומר טוויטו "רצינו מגרש זהה למה שהיה לנו אבל ב"יפה נוף" אמרו שנותנים כסף ולא קרקע".

ערן טוויטו, י.ב הגנן (צילום: דורון גולן)
ערן טוויטו, י.ב הגנן (צילום: דורון גולן)

כיום, במקום הבית, יש במקום ציוד תשתיות של חברת "יפה נוף" שבונה את מסלול המטרונית. "אנחנו לא חיים בעבר" הוא אומר "כל מי שעובר בכביש ורואה שהשטח פתוח, קולט שאין פה את מה שהיה. בשבילי זה עדיין מוזר". שולה ויוסף גידלו במקום שלושה ילדים, ערן, אבי ומיכל. יוסף נמנע מלהגיע למקום מאז שנהרס הבית ושולה מקפידה להגיע מדי יום, למרות שאין חשמל להפעיל אפילו מאוורר להפגת החום, ומחכה ללקוחות הקבועים שעדיין מגיעים מדי פעם אם בכדי לקנות משהו או רק לשאול לשלומה. "חשבנו שנוכל להוריש את המקום לילדים" היא אומרת "אבל עכשיו כבר אין מה להוריש. אולי ישאר לנו שטח קטן בשביל מה שישאר מהמשתלה אבל זה כבר לא יהיה".

בדוק גם

צרכנות

איפור פורימי, טיפוח לעור בוגר ועוגת אינסטנט

הגנה פלוס שפתיים מתייבשות לא רק בקיץ. גם בחורף. החימום מהמזגנים והרוחות העזות מייבשים לא …

תגובה אחת

 1. אביב טויטו

  לדעתי , המשתלה הזו הייתה המקום הכי יפה בעולם
  אני הייתי באה לבקר שם הרבה הייתי משחקת עם האחים שלי שמה
  הייתי נוסעת עם אבא שלי בטרקטור לאורך השדות והייתי מבקרת את סבא וסבתא
  שלי שולה ויוסי אני מאוד אהבתי את המשתלה הייתי אוהבת לשחק בתור מנהלת להרים את הטלפון ולעשות כאילו מתקשרים אליי כדי להזמין משלוח צמחים ,הייתי משחקת שמה ואוכלת שמה ארוחות חגיגיות כאשר המשלתה הייתה סגורה כי היה מאוחר , אני מאוד מצטערת על סגירת המשתלה
  ציטוט ערן :"המשתלה זה החיים האמיתיים "

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *