בית / קריות / חדשות קריות / קאנטרי גלי גיל חויב לשלם לתאגיד המים של מוצקין 1.1 מיליון שקלים

קאנטרי גלי גיל חויב לשלם לתאגיד המים של מוצקין 1.1 מיליון שקלים

בית משפט השלום בחיפה דחה את תביעת קאנטרי קלאב גלי גיל נגד עיריית קרית מוצקין ותאגיד פלגי מוצקין וחייב את גלי גיל לשלם לתאגיד חוב של יותר מ-1.1 מיליון שקלים וכן הוצאות משפט.

מפסק הדין עולה, כי בשנת 1999 נחתם הסכם פשרה, שקיבל תוקף של פסק דין,  לפיו העירייה תחייב את גלי גיל במחירי מים שיהיו זהים למחירי המים שהעירייה משלמת לחברת מקורות (שבעבר גבתה את חשבונות המים – נ"פ). העירייה חייבה את גלי גיל עבור צריכת מים על פי שני מספרי נכס המצויים בספריה ולאורך השנים דאגה לקיים את התחייבותה כלפי הקאנטרי, וזאת עד להפקעת סמכויותיה של העירייה לנהל את משק המים והעברתן לתאגיד.

כשתאגיד פלגי מוצקין החל לפעול, ב-2009, החל הקאנטרי לקבל חיובי תשלום עבור צריכת מים על פי תחשיב הגבוה לאין שיעור מהסכומים אותם שילם פלגי מוצקין למקורות. הקאנטרי תבע את פלגי מוצקין בטענה כי התאגיד מחייב אותו בתעריפי מים גבוהים ובניגוד להסכם הפשרה. התאגיד טען בכתב התשובה לבית המשפט, כי הסכם הפשרה ההיסטורי בין גלי גיל לעירייה נחתם בזמן אחר, בנסיבות שחדלו להתקיים ובמסגרת נורמטיבית חוקית שכבר פקעה מן העולם. שופט בית משפט השלום אחסן כנעאן קבע כי על גלי גיל לשלם לתאגיד בצורה אחידה כמו כל משלמי המים האחרים.

גבי בן גלים
התביעה נדחתה. גבי בן גלים (צילום: עידן חן)

השופט: "מטרת חוק תאגידי המים הייתה להביא שינוי במשק המים כשבבסיס החקיקה החדשה עמדו עקרון האחדות הגורס כי יש לקבוע מנגנון אחיד ארצי המנוהל על ידי גוף שהינו זרועו הארוכה של השלטון המרכזי והוא בלבד מוסמך לקבוע את תאגידי המים והעיקרון השני הוא העלות הריאלית של מחירי המים. מתן תוקף להסכם הפשרה שנכרת בזמנו בין גלי גיל לעירייה, לאחר כניסת החוק לפעולה, יש בו פגיעה בעיקרון השוויון בין גלי גיל לצרכנים אחרים. מתן גושפנקה להסכם הפשרה פוגע בעקרון האחדות".

בית המשפט קבע הוצאות לטובת פלגי מוצקין בסך של 10,000 שקלים ולעיריית קרית מוצקין באותו הסכום.

מנכ"ל פלגי מוצקין איציק הרשקוביץ: "זו תביעה עקרונית. ההסכם של הקאנטרי עם העירייה היה לשלם מים במחיר עלות. אנחנו כפופים לחוק תאגידי המים שהוא גובר על כל הסכם קדום. אני שמח שהצדק נעשה. בית המשפט קבע שאין איפה ואיפה ודין שווה לכולם, ואני מברך על כך".

הבעלים של קאנטרי גלי גיל גבי בן גלים מסר בתגובתו כי יוגש ערעור על פסק הדין.

בדוק גם

בר ברוך עם האאודי צילום Piero Lissia

ניצחון מרשים לנהג המרוצים הכרמיאלי בר ברוך

ברוך ניצח בסיבוב השלישי של ליגת GT3 האיטלקית. הניצחון העלה אותו למקום השני באליפות

הרב בן ציון נורדמן

מדוע אירוע מכירת חצאיות לדתיות נערך בחסות הרב נורדמן?

כרזת הפרסום שפורסמה על גבי לוחות מודעות בחדרה תחת הכותרת: 'מכירת החצאיות הגדולה מרכסים', עוררה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *