בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / פורום קו עימות: "רק כשיפלו טילים בצפון, יפלו אסימונים בירושלים"

פורום קו עימות: "רק כשיפלו טילים בצפון, יפלו אסימונים בירושלים"

פורום קו עימות קיים היום, (ראשון) ישיבה דחופה של ראשי רשויות הפורום לדיון בפערי התראה, פערי מיגון ופערים ביכולת להבטיח רציפות תפקודית במערכה צפונית.

הדיון התקיים לאחר ימים של מתיחות רבה בגבול. במהלך הדיון הוצגו פערים במיגון הערים.

ראשי הרשויות הביעו את מורת רוחם מטיפול הממשלה בנושא.

בישיבה נאמר על ידי יו"ר הפורום כי בשנתיים וחצי האחרונות התקיימו ארבע ישיבות של וועדת חוץ וביטחון בנושא, ישיבה בוועדת הפנים של הכנסת, ישיבה בוועדת לביקורת המדינה, שלוש פגישות עם שר הביטחון – הנוכחי והקודם, ועוד פגישות רבות עם קצינים ופקידים בכירים. בנוסף נכתבו מכתבים לראש הממשלה, שר הביטחון ושרים אחרים. כל אלו נותרו ללא מעש.

עוד נאמר בישיבת חירום כי בשנה האחרונה הקציבה הממשלה 150 מיליון שקלים לטובת סגירת פערים בצפון לעומת 1.3 מיליארד שקלים שהוקצו ליישובי הדרום. לטענת ראשי הרשויות רק כאשר יפלו טילים בצפון, יפלו אסימונים בירושלים.  הפערים לדברי הנוכחים קיימים בבית החולים זיו בצפת, בחדר המיון הקדמי בנהריה, במוסדות חינוך לאורך הגבול כולו, ביישובים של בני מיעוטים – ובעיקר, פערי מיגון קריטיים בישובים במרחק 0.4 ק"מ מהגבול.

ישיבת פורום קו עימות הערב בעיריית מעלות (צילום: ענת מינסטר
ישיבת פורום קו עימות הערב בעיריית מעלות (צילום: ענת מינסטר)

הרשויות המקומיות בצפון מופקדות בימי מלחמה על: חלוקת מים, חלוקת מזון, חלוקת תרופות כרוניות, והבטחת רציפות תפקודית במרחב. נושאים אחרים להם שותפות הרשויות הם פינוי תושבים, פריסת מרפאות אחודות, טיפול בבעלי צרכים רפואיים מיוחדים ועוד. כל זה במרחב בו זמן ההתראה הוא אפס שניות.

סיון יחיאלי, יו"ר פורום קו עימות: “אנחנו חייבים לגלות אחריות ולאחריות זו שתי פנים, האחת דורשת מאתנו הכנה מיטבית של היישובים. זוהי תביעה פנימית שלנו מעצמנו ומהתושבים שלנו. השנייה היא מול הממשלה אשר חייבת לבצע השקעות מידיות על מנת להבטיח את העמידה האיתנה של התושבים בשעת מבחן. עד כה ניסינו לקיים דיאלוג עם הממשלה, אולם ברור לכול שאין בממשלת ישראל את הנחישות לעשות את הדברים נכון. המדינה חייבת לספק פתרונות אמינים וישימים, כך משרדי הממשלה וכך מפיקוד העורף ורח”ל שאחראים לתכלל את הנושא. אנחנו מבקשים להגדיר בצורה מדויקת מה הם המענים הניתנים, מי אחראי לספקם, ומה הנושאים בהם לא ניתן לטפל בזמן חירום ויש להמתין לרגיעה. חוסן חברתי וקהילתי ברמה גבוהה יחד עם מוכנות הרשויות והתושבים, יכולים וצריכים להיות המענה ההולם לאיום הביטחוני מצפון. ראוי שמשרד ראש הממשלה יוביל את הנושא ושהדברים יעשו בהקדם האפשרי"

ראש עיריית מעלות תרשיחא שלמה בוחבוט:  "אנחנו נגיע לועדת חוץ וביטחון בכנסת ונדרוש פגישה עם ראש הממשלה ושר הביטחון. נדאג שיועבר תקציב באופן מיידי לטיפול בנושאים הדחופים ובטווח הארוך נדאג לתכנית סדורה למיגון העורף. זה אינו הזמן למאבקים, אנו נפעל ב׳אישית לוחצת׳״.

 

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *