בית / חדשות מקומיות / נתוני גיוס גבוהים לצה"ל בקרית אתא

נתוני גיוס גבוהים לצה"ל בקרית אתא

משרד הביטחון הציג את נתוני הגיוס של ילידי שנתון 1996 בקרית אתא ולפיהם אחוז המתגייסים בעיר גבוה יותר מהממוצע הארצי של המגייסים באותו אשכול סוציואקנומי. הנתונים הוצגו בפני ראש העירייה, יעקב פרץ, נציגי משרד החינוך ומנהלי בתי הספר בעיר.

הצגת נתוני גיוס. צילום: דוברות העירייה
הצגת נתוני גיוס. צילום: דוברות העירייה

על פי נתוני משרד הביטחון שיעור הגיוס בקרב גברים עומד על 84 אחוזים,  מעל הממוצע הארצי העומד על 73 אחוזים וגבוה משאר הרשויות באותו אשכול סוציואקונומי. בקרב הנשים שיעור הגיוס עומד על 72.7 אחוזים כאשר הממוצע הארצי עומד על 57.7 אחוזים. לדברי משרד הביטחון נתוני הגיוס מרשימים במיוחד לאור העובדה שבקרית אתא קיים מרקם חברתי חזק מבחינת אחוז הדתיים בעיר המהווים כחמישית מתושבי העיר ומשפיעים על נתוני הגיוס.

במהלך הפגישה נסקרו גם נתוני הגיוס בחלוקה לבתי הספר השונים. כך למשל, בחטיבה העליונה "רוגוזין", בישיבה התיכונית ובאולפנית שחם, קיימת עלייה בשיעור המתגייסים. ע"פ הנתונים בביה"ס "רוגוזין" 98 אחוזים מהגברים מתגייסים לצה"ל ו-93 אחוזים מהנשים. כמו כן קיימת עלייה באחוז התלמידים היוצאים לקצונה.  גם בישיבה התיכונית הנתונים מרשימים עם 95 אחוזים גיוס מתוכם 63 אחוזים לתפקידי לחימה.

נציגי משרד הביטחון ציינו כי בקרית אתא קיים מודל רשותי ייחודי אשר מוכיח את עצמו בהצלחה שנה אחר שנה. בבסיסו של המודל קיימת ראייה כוללת ועמוקה, תוך שיתוף פעולה מלא של כל הגורמים, הן בחינוך הפורמלי והן בחינוך הבלתי פורמלי. לדבריהם, השנה יושם דגש מיוחד על נושאי המנהיגות במטרה לעודד חיילים להתגייס לתפקידי קצונה.

לדברי פרץ: "העובדה שאנו רואים עלייה במוטיבציה לשירות קרבי הינה תעודת כבוד לנוער המצוין של קרית אתא, המהווה מקור לגאווה. מערכת החינוך העירונית מפעילה מגוון פעילויות בנושא זה, מתוך ראיה מערכתית על פיה הגיוס, הינו חלק בלתי נפרד מהכשרת הנוער לאזרחות טובה".

בדוק גם

רפאל

האם קרית מוצקין תהנה מהארנונה של רפא"ל?

חברי מועצת העיר בקרית מוצקין למדו מהתקשורת על החלטת וועדת הגבולות של משרד הפנים, לשייך …

אלי כהן, הרב שי פרי ושלומי קדוש. צילום: רגעים רונן לוי

סיעת "משנים כיוון" בקרית ים פתחה את מסע הבחירות למועצת העיר

מטה הבחירות של סיעת "משנים כיוון" נפתח  בשבוע שעבר בקרית ים, בקביעת מזוזה על ידי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *