יום שני , ינואר 21 2019
בית / חדשות מקומיות / נתוני גיוס גבוהים לצה"ל בקרית אתא
הצגת נתוני גיוס. צילום: דוברות העירייה
הצגת נתוני גיוס. צילום: דוברות העירייה

נתוני גיוס גבוהים לצה"ל בקרית אתא

משרד הביטחון הציג את נתוני הגיוס של ילידי שנתון 1996 בקרית אתא ולפיהם אחוז המתגייסים בעיר גבוה יותר מהממוצע הארצי של המגייסים באותו אשכול סוציואקנומי. הנתונים הוצגו בפני ראש העירייה, יעקב פרץ, נציגי משרד החינוך ומנהלי בתי הספר בעיר.

הצגת נתוני גיוס. צילום: דוברות העירייה
הצגת נתוני גיוס. צילום: דוברות העירייה

על פי נתוני משרד הביטחון שיעור הגיוס בקרב גברים עומד על 84 אחוזים,  מעל הממוצע הארצי העומד על 73 אחוזים וגבוה משאר הרשויות באותו אשכול סוציואקונומי. בקרב הנשים שיעור הגיוס עומד על 72.7 אחוזים כאשר הממוצע הארצי עומד על 57.7 אחוזים. לדברי משרד הביטחון נתוני הגיוס מרשימים במיוחד לאור העובדה שבקרית אתא קיים מרקם חברתי חזק מבחינת אחוז הדתיים בעיר המהווים כחמישית מתושבי העיר ומשפיעים על נתוני הגיוס.

במהלך הפגישה נסקרו גם נתוני הגיוס בחלוקה לבתי הספר השונים. כך למשל, בחטיבה העליונה "רוגוזין", בישיבה התיכונית ובאולפנית שחם, קיימת עלייה בשיעור המתגייסים. ע"פ הנתונים בביה"ס "רוגוזין" 98 אחוזים מהגברים מתגייסים לצה"ל ו-93 אחוזים מהנשים. כמו כן קיימת עלייה באחוז התלמידים היוצאים לקצונה.  גם בישיבה התיכונית הנתונים מרשימים עם 95 אחוזים גיוס מתוכם 63 אחוזים לתפקידי לחימה.

נציגי משרד הביטחון ציינו כי בקרית אתא קיים מודל רשותי ייחודי אשר מוכיח את עצמו בהצלחה שנה אחר שנה. בבסיסו של המודל קיימת ראייה כוללת ועמוקה, תוך שיתוף פעולה מלא של כל הגורמים, הן בחינוך הפורמלי והן בחינוך הבלתי פורמלי. לדבריהם, השנה יושם דגש מיוחד על נושאי המנהיגות במטרה לעודד חיילים להתגייס לתפקידי קצונה.

לדברי פרץ: "העובדה שאנו רואים עלייה במוטיבציה לשירות קרבי הינה תעודת כבוד לנוער המצוין של קרית אתא, המהווה מקור לגאווה. מערכת החינוך העירונית מפעילה מגוון פעילויות בנושא זה, מתוך ראיה מערכתית על פיה הגיוס, הינו חלק בלתי נפרד מהכשרת הנוער לאזרחות טובה".

בדוק גם

אין נפגעים. חילוץ פועלים ממנוף בנהריה (צילום: כיבוי אש זבולון)

נהריה: שני פועלים חולצו ממנוף באתר בנייה

שני פועלים נתקעו בעודם מבצעים עבודות תחזוקה על משטח עבודה מונף, בקומה חמישית בבניין בן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *