יום ראשון , דצמבר 9 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מרפאת טרם בכרמיאל צמצמה את שעות הפעילות
טרם - צילום אלכס הובר
טרם - צילום אלכס הובר

מרפאת טרם בכרמיאל צמצמה את שעות הפעילות

בימים האחרונים התבשרו תושבי כרמיאל והסביבה כי מרפאת טרם, שאמורה לספק שירותי רפואה דחופה ונדרשת בעיקר בשעות הלילה, כשקופות החולים סגורות, לא מקבלת עוד קהל בשעות שבין 08:00-02:00. מדובר בבשורה חמורה, לא פחות. המשמעות היא כי תושבי כרמיאל יישארו ללא שירותי חירום זמינים במהלך רוב שעות הלילה.

טרם - צילום אלכס הובר
טרם – צילום אלכס הובר

תזכורת: בנובמבר 2012, נפתח במעמד סגן שר הבריאות ליצמן מוקד בטרם. השר אמר אז: "פתיחת מיון טרם בכרמיאל מקילה על החולים וגם על העומס בבתי החולים".

מהחברה נמסר אז: "לאחר תקופת הרצה של כחודש, בה פנו כ-2000 מטופלים למיון טרם בצפון ושוחררו תוך כשעה בחזרה לביתם, הגיע ביום שלישי השבוע סגן שר הבריאות הרב ליצמן לטקס חנוכת הבית של המיון החדשני. המיון המשתרע על שטח של כ-1000 מ"ר ונותן את כל שרותי רפואת החירום במקום אחד… מיומו הראשון פעל המקום 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, 365 יום בשנה".

דובר החברה הוסיף: "רשת המיון של טרם הפועלת יותר מ-20 שנה החלה לתת את שרותיה הרפואיים בצפון הארץ, הודות לתמיכתו ובעידודו של ראש העירייה עדי אלדר".

השבוע הגיבה רשת מיוני טרם על צמצום שעות הפעילות: "טרם אינה מסובסדת על ידי גורם כלשהו בכרמיאל, ובשל מיעוט פונים לפנות בוקר הוחלט לצמצם את הפעילות בשעות אלו. אנו נמשיך להעניק את השירות המקצועי ברוב שעות היממה".

יו"ר האופוזיציה המתמודד על ראשות העירייה משה קונינסקי: "בכוונתי לנסות ולטפל בנושא באופן מיידי. אבדוק מול הארגון ומול משרד הבריאות  מה הם פרטי החוזה ולמה הוא מחויב והאם יש בידיו האפשרות לסגור את המקום למשך רוב שעות הלילה. אבדוק כיצד יכולה עיריית כרמיאל להקל על טרם, מהבחינה הכלכלית. בנוסף, אעלה את הנושא לדיון בסדר היום במועצת העיר הקרובה".

בדוק גם

עוסמאן דראמה (צילום: מנהלת ליגת העל בכדורסל)

עירוני נהריה תשלם פיצויים לשחקנה לשעבר עוסמאן דראמה

אם לא מספיקות המכות שעירוני נהריה חוטפת בליגה, אז נוספה אליהן גם מכה כלכלית כבדה. בית הדין של פיב״א פסק, כי הקבוצה תאלץ לשלם לשחקנה בעונה שעברה, הסנטר האמריקאי עוסמן דראמה,פיצויים בסך של כ-100 אלף דולר בגין שכר שלא שולם ועמלות כאלה ואחרות, ופיצוי לסוכנו בסך 8,400 דולרבגין עמלות שלא שולמו. היום (ראשון) התנהל דיון בעיריית נהריה בעניין התשלום לשחקן והתקבלה החלטה לשלם את המגיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *