יום שבת , ספטמבר 22 2018

מכת חושך

תושבים במעלות תרשיחא מתלוננים לאחרונה כי בשעות הערב רחובות העיר חשוכים. התלונות על החשכה ברחובות עולים מידי שנה בעיקר עם המעבר לשעון חורף.

תזכורת: בשנת 2011 העירייה החליטה להעביר את תאורת הרחוב לתאורה לד חסכונית.  המעבר חסך לעירייה 70 אחוז מההוצאות השנתיות בכ-1.8 מיליון שקלים בשנה ואך צמצמה את כמות פליטות גזי חממה, אך התושבים אמרו כי  תאורת לד  גם כשדולקת, מעניקה אור מצומצם מאד לעומת תאורת רחוב רגילה.  נושא העלטה ברחובות עלה גם לדיון במועצת העיר אשתקד על ידי חברי המועצה נחלי טנוס ויוסף ברדא.

לאחרונה חלה תפנית. בשבועות האחרונים יו"ר הבית היהודי חגי וינברג החליט לבדוק את התאורה ברחובות באמצעות מדידה  מקצועית.  וינברג ביצע מדידה ברחוב ירושלים  בשכנות רבין,  והמדידה הראתה  אפס תאורה לאורך 300 מטרים.  ברחוב שוהם המדידה עמדה על 1 lux   כשהתקן המינימלי לתאורת רחוב בלד עומד על 5 lux .  לצפון -1 נודע כי בשבוע שעבר  העירייה  תגברה את תאורת הרחוב בעמודי תאורה סולריים.

אנשים התרגלו לחיות בחושך. שכונת הסיגליות במעלות תרשיחא (צילום חגי וינברג )
אנשים התרגלו לחיות בחושך. שכונת הסיגליות במעלות תרשיחא (צילום חגי וינברג )

בשבוע שעבר מדד וינברג את התאורה בשדרות המעפילים ותוצאת התאורה הייתה חלשה ביותר. רמת ההארה הייתה  חלשה מאוד ורק מול המנורות הצליחה לטפס ל -4lux כשבחלק ניכר הרמה הייתה 0.

וינברג: "אני הנדסאי חשמל בהכשרתי, זה העיסוק שלי. אני יודע גם את התקנים שמגדירים את רמת האור הנדרשת במדרכות ומקומות ציבוריים.  התחלתי לבדוק, ומאד חשוך במעלות כולם מתלוננים. בהתחלה  ניסו לטפל נקודתית.  אני מתגורר בשכונת הסיגליות, כל פעם מדדתי אזור אחר והעיר חשוכה. אנשים החלו לפנות אליי שאגיע אליהם למדידות. יש אנשים שפשוט התרגלו לחיות בחושך ולא מודעים בכלל לרמת התאורה התקנית. אי אפשר לנסוע ברחובות ברכבים כי כמעט לא מזהים אנשים".

מעיריית מעלות לא נמסרה תגובה.

בדוק גם

סמל גיא ריזק - צילום אלכס הובר (2

מצד"ל לצה"ל: סיפורו המדהים של לוחם הסיירת המצטיין

סמל גיא ריזק מכרמיאל, לוחם מצטיין בסיירת גולני, נולד למשפחה נוצרית בדרום לבנון שברחה לארץ לאחר נסיגת צה"ל והתגייר. את אות ההצטיינות קיבל מידי עופר מנדלוביץ', קצין בגולני ומורה באורט כרמיאל, שבנו עוז נהרג בחרמון כלוחם בחטיבה

(צילום: פוטוליה)

תושבי מוצקין, שימו לב: פייק סקר

היום (חמישי), החל משעות הבוקר, מקבלים תושבי קרית מוצקין שיחות טלפון אנונימיות, בהן הם מתבקשים לענות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *