מבזקים
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מטה אשר: הלינה בבצת אסורה

מטה אשר: הלינה בבצת אסורה

מליאת המועצה האזורית מטה אשר הצליחה להעביר ביום שני האחרון את חוק העזר החדש שקידם ראש המועצה יורם ישראלי. על פי החוק מעתה לא יהיה ניתן לישון בחוף בצת אלא רק במספר מטרים שהוקצו לכך וזאת כדי למנוע את הלכלוך המצטבר על החופים בעיקר בחודשי הקיץ, מפגעי הקמות רעש והדלקת אש.

המתנגדים לחוק המתינו מחוץ לישיבת המועצה עם שלטים, מחו על ההחלטה והציעו חלופה שימונו פקחים לאכוף את החוקים הקיימים.

ישראלי התנגד לכך והתעקש כי לא יישנו בחוף בצת אלא רק ב-400 מטר, מתוך 13 ק"מ, שיוקצו לכך מדרום לחוף המוכרז, ויכילו את כל מי שירצה לישון ולבלות בחוף. חוק העזר החדש עבר ברוב של 12 מול 11 מתנגדים. נציג גשר הזיו במליאה לא נכח בישיבה.

מועצת מטה אשר הכריזה על יום חג אחרי הישיבה וטענה שהחוק נועד להגן מפני הרס סביבתי. כמו כן, בתוך החוק הוכל גם איסור על קראוונים והבערת מדורות סמוך לים.

חוף בצת (צילום: גידי ברסלר)
חוף בצת (צילום: גידי ברסלר)

ראש המועצה, יורם ישראלי: "שפת הים היא משאב ציבורי יקר שנועד לרווחת כלל הציבור ואחריותי, כמי שמופקד על האינטרס הציבורי, לשמור על הניקיון ועל חופש הגישה למים. לאור בקשות של פעילי סביבה שטענו כי החוק נוגד את הגישה החופשית לטבע, החליטה המועצה להקצות רצועת חוף שבה תתאפשר לינה והקמת מחסות למבקשים ללון בטבע".

יובל אלון, ממנהיגי המאבק, כתב בפייסבוק: "כנציגי ציבור בוועדה הצענו שיוקם  פורום חופים המשותף לציבור ולמועצה שידון בענייני החוף וימליץ למועצה. גם בהמשך. אומנם הצעה זאת לא זכתה לדיון או התייחסות בוועדה המשותפת שהייתה לנו אך במליאה התקבלה וריאציה כחלק מההחלטה.., את הנוסח הסופי של החוק לא ממש ראינו בשל שינויים ברגע האחרון ולדעתי אף אחד במועצה לא יודע בדיוק על איזה נוסח הצביע, למשל האם יש רק איסור לינה או גם איסור שהייה בחוף החל משבע בערב. בחוק עצמו אין שום התייחסות או סעיף ללכלוך כך שטענה זאת תמוהה. גם אם כולם חוזרים עליה. כמו כן, חשוב לשתף את הציבור שחלק מחוף בצת שאנחנו נוהגים לישון בו בכלל שייך לרשות הטבע והגנים ולפיכך המועצה הייתה מראש מוגבלת באורך רצועת החוף שהיא יכלה להתיר לנו…, רט"ג יישרו לפני מספר שבועות קו עם המועצה במקרה או שלא, והחליטו שגם הם אוסרים את הלינה בחלק שלהם. לא נאמרה המילה האחרונה".

 

 

 

בדוק גם

סגן תו קונינסקי צילום: באישור דו"צ

מצטייני הנשיא: ארבעה חיילים בני משפחה מכרמיאל

לכבוד יום העצמאות ה-70 התברכו העיר כרמיאל והמועצה האזורית משגב במספר חיילים וקצינים מצטיינים. מתוך …

סרן רויטל בריימן. צילום: דו"צ

הכל אפשרי בחיים

סרן רויטל בריימן מקרית ביאליק נבחרה למצטיינת קצין איסוף קרבי ראשי.  בריימן משרתת כראש הלשכה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *