בית / קריות / חדשות קריות / מחזור חדש של צוללנים הצטרף לשייטת 7

מחזור חדש של צוללנים הצטרף לשייטת 7

בשבוע שעבר הגיע לסיומו קורס צוללן מחזור 113, במעגן "דרור" בבסיס זרוע הים בחיפה. הטקס נערך בראשות מפקד זרוע הים, האלוף אליהו (אלי) שרביט, מפקד שייטת הצוללות, אלוף משנה א', מפקד בסיס ההדרכה של זרוע הים, אלוף משנה נ', מפקד בית הספר צוללן, רב סרן י', משפחות בוגרי הקורס ואורחיהם.

סיום קורס צוללן מחזור 113. צילום: דו"צ
סיום קורס צוללן מחזור 113. צילום: דו"צ

קורס צוללן, שאורכו כשנה וחודש, הוא אחד מהקורסים הייחודיים והיוקרתיים בצה"ל אליו מתמיינים כל שנה כמאות מועמדים לשירות הביטחון. הקורס הינו קורס התנדבותי, מאתגר, מקצועי וערכי אשר מורכב משלושה שלבי הכשרה ובסיומו מוענקות לבוגרים הטריים דרגת סמל וסיכת צוללן. שייטת הצוללות הינה אחת מהיחידות האסטרטגיות, החשובות והמכריעות ביותר במערכות ישראל. השייטת מהווה כוח תקיפה וכוח מודיעיני מעומק האויב, באמצעותה מסוגלים הצוללנים לבצע פעולות ומשימות מבצעיות רבות הרחק מחופי ישראל.
מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, אמר לצוללנים החדשים: ״את מאפייניה של התקופה בה אנו מצויים אין צורך להסביר. המרחב הגיאופוליטי משתנה באופן מהותי ובקצב מהיר, והדבר אינו פוסח על הזירה הימית. בזירות כל כך מורכבות, עם דרישה מתמשכת ליכולת פעולה מבצעית, מה שמכנים לעיתים המערכה שבין המלחמות, לחשאיות, ליכולת לפעול מבלי שיודעים על הימצאך שם, לפני בזמן ואחרי הביצוע יש יתרון מוחלט. עשייתם המבצעית הייחודית של לוחמי שייטת הצוללות- מהווה מרכיב חיוני וחשוב במערכה מתמשכת זו. משימותיה של שייטת 7 מתבצעות בחשאיות, דרכי פעולתה מאפשרות הימצאות במרחבי הפעולה הקריטיים ביותר לזרוע הים ולצה״ל כולו. בפעילות מתמדת, יצירתית ופורצת דרך- לוחמי שייטת 7 מביאים לידי ביטוי מנעד רחב של יכולות מבצעיות. המרכיב הייחודי של שייטת 7 הופך להיות קריטי באופרציות המבצעיות שלנו בתווך הימי".

עם סיום הקורס עתידים הבוגרים להשתלב ולאייש את תפקידי הלחימה בצוללות הזרוע בהתאם למגמה המקצועית אליה שויכו.

בדוק גם

שמרית ציון, נורית לוי, מיכל ויצמן, עמית טליאס, יובל שטרית (צילום: דורון גולן)

אחותי המתולתלת

רצה הגורל ושיער חלק לא היה מנת חלקן. הן נולדו עם רעמת תלתלים, לא תמיד אהבו אותה, ניסו להערים עליה ולהחליק אותה, עד שלבסוף הבינו שתלתלים זה הכי-הכי. קבלו את הקרייתיות יובל שטרית, מיכל ויצמן, עמית טליאס, שמרית ציון ונורית לוי שהתקבצו לשיח מתולתלות ומאושרות ומכריזות: תלתלים זה אופי

אבי רוטמן, פתיחת מסע הבחירות. צילום: דורון גולן

אבי רוטמן הודיע רשמית על התמודדות לראשות עיריית קרית מוצקין

בחצר ביתו בשכונת נווה גנים בקרית מוצקין, הודיע ביום שלישי השבוע חבר מועצת העיר, אבי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *