בית / חדשות מקומיות / הלמ"ס: במחצית הראשונה של שנת 2015 החלה בנייתן של 171 יח"ד

הלמ"ס: במחצית הראשונה של שנת 2015 החלה בנייתן של 171 יח"ד

הבנייה בנהריה חוזרת למסלול העלייה. במחצית הראשונה של 2015 החלה בנייתן של 171 יח"ד בנהריה ועד סוף השנה היא צפויה לעבור את רף ה-300 יח"ד בשנה ולרשום עלייה בהתחלות הבנייה לעומת שנת 2014, אז החלה בנייתן של 296 יח"ד בלבד. כך עולה מנתוני הלמ"ס.

ההערכות בענף הנדל"ן בנהריה הן כי שנת 2016 אף צפויה לרשום עלייה מרשימה יותר בהיקף התחלות הבנייה לאור פרויקטים גדולים שצפויים לצאת לדרך, כאשר הגדול מביניהם הוא פרויקט אכזיב של אלקטרה מגורים וצמח המרמן. הפרויקט של שתי חברות הענק, הכולל כ-750 יח"ד בצמוד לחוף אכזיב בחלק הצפוני של העיר, ייבנה במספר שלבים, כאשר כבר במהלך 2016 צפויה להיפתח השלב הראשון ובו תחל בנייה של כ-180 יח"ד. מספר יח"ד הדיור של פרויקט זה בשלב הראשון כמעט זהה לכל התחלות הבנייה בעיר במחצית הראשונה של שנת 2015.

בחמש השנים האחרונות חלה ירידה בהתחלות הבנייה בעיר נהריה החלה בנייתן של כ-1800 יח"ד דיור בנהריה, כולם על קרקע בבעלות פרטית. על פי נתוני הלמ"ס מדובר ביחס של 6.7 דירות לכל אלף תושבים.

שכונה סגורה. הדמיית פרויקט אכזיב (הדמיה יח"צ)
שכונה סגורה. הדמיית פרויקט אכזיב (הדמיה יח"צ)

לדברי סמנכ"ל הייזום והשיווק בחברת צמח המרמן, הבונה את פרויקט אכזיב יחד עם אלקטרה מגורים, רן בן אברהם: "אנחנו משיקים את הפרויקט הצפוני האטרקטיבי ביותר בישראל כיום, ובצמוד לאחת מרצועות החוף המדהימות ביותר. העיר נהריה צפויה לגדול בשנים הבאות בכ-4000 יח"ד, כאשר הפרויקט באכזיב יהיה המהותי ביותר בתוכניות. מדובר באחד הפרויקטים המיוחדים שייבנו בשנים הקרובות בישראל, ובוודאי בצפון הארץ".

חברות אלקטרה מגורים וצמח המרמן דיווחו לאחרונה כי יקימו פרויקט ענק הכולל בשלב הראשון כ-745 יח"ד בחוף אכזיב. זו הפעם הראשונה שיוצאת לדרך שכונת מגורים על הים באכזיב. הפרויקט של אלקטרה מגורים וצמח המרמן ייבנה בצמוד לרצועת החוף המרהיבה של אכזיב, כאשר התב"ע מאפשרת לבנות דירות בבנייה רוויה בחלק הצפון מערבי של נהריה.

השכונה החדשה שבונות אלקטרה מגורים וצמח המרמן תשתרע על פני כ-65 דונם. הפרויקט ייבנה כשכונה סגורה שתכלול 18 בניינים בגובה של בין שש_תשע קומות כאשר על פי התכנון, כל דירה תשקיף אל הים התיכון. פרויקט אכזיב תוכנן על ידי משרד רני זיס אדריכלים בשיתוף משרד פיק אדריכלים.

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

במהלך האליפות גברה הקבוצה בשלב הבתים על אלופת רומניה 1:3, סיימה בתיקו 3:3 עם אלופת בוסניה, נוצחה 3:2 על ידי אלופת הונגריה וגברה על אלופת אזרבייג'ן 3:4. בשלב רבע הגמר גברה "און גל יונדאי" על אלופת צ'כיה 0:2. במשחק חצי הגמר התמודדה הקבוצה מול אלופת שוויץ. המשחק הסתיים בתיקו 2:2 והוכרע בפנדלים 7:6 לזכות שוויץ. במשחק על המקום השלישי הביסה קבוצתו של נחמני את אלופת בולגריה 2:9. סגל הקבוצה כלל את: אבי נחמני, אופיר טובול, מוטי קדוש, קיקו עמרה, קיקו כהן, עומר לוינזון, מאור לוי, יניב הראל, אלירן אלקובי, רפאל ביטון. כולם מהקריות. ביטון סיים את הטורניר כמלך השערים של הקבוצה, עם 9 שערים. עומר לוינזון 7, מוטי קדוש 6, קיקו עמרה 3, אבי נחמני וקיקו כהן 1 כ"א, השלימו את מכסת השערים. בתום הטורניר קיבלה הקבוצה גביע מטעם הליגה האירופית.

כדורגל 6X6: מקום 3 ל"און גל יונדאי" בליגת האלופות

70 קבוצות השתתפו בסלובניה באליפות אירופה בכדורגל 6X6 דרג שני. קבוצתו של אבי נחמני מקרית ביאליק עשתה הישג ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *