בית / קריות / חדשות קריות / לא למאכל אדם

לא למאכל אדם

מאות קילוגרמים של עופות ללא תיעוד וטרינרי, שתוקפם פג, נתפסו בשבוע שעבר בקרית ביאליק.

הווטרינר הרשותי, ד"ר דוד דדיה, הוזעק לאטליז נעמה ברחוב קרן היסוד בשיחת טלפון שקיבל מאחד התושבים, שבה נאמר, כי במקום מתבצעת פריקת ארגזי עופות מרכב פרטי ללא קירור. בביקורת שערך הווטרינר אומת עניין הסחורה הפגומה. בעל העסק הודה שאכן הביא סחורה ללא תיעוד וטרינרי. הבדיקה העלתה ממצאים חמורים: חלקי עופות והודו שלפי הסימון התקבלו מחברות מוכרות היו פגי תוקף והוצגו למכירה. בנוסף התברר, כי למקום אין רשיון עסק.

בשר לא ראוי למאכל. צילום: דוברות העירייה
הוחרמו 500 ק"ג עופות והודו (צילום: דוברות העירייה)

בעקבות הממצאים, החרים הווטרינר את כל העופות, חלקיהם ובשר הודו במשקל של 500 ק"ג. ראש העירייה, אלי דוקורסקי, חתם על צו מנהלי להפסקת פעילות העסק ל-30 יום.

ד"ר דדיה: "אני מבקש להודות לתושבי העיר על ערנותם. בזמן אמת הם דיווחו על המתרחש ובכך עזרו לנו למנוע את הגעת הבשר, שאינו ראוי למאכל אדם, לשולחנם של תושבי העיר והסביבה. אני פונה לתושבים, להפגין ערנות ולדווח לנו על כל פעילות חשודה בבתי העסק העוסקים במזון. בכך תסייעו לנו לשמור על בריאותכם".

בדוק גם

חשיבה יזמית ואומץ ניהולי. ד"ר הראל (צילום: משרד החינוך)

"לא באתי לשנות, באתי להמשיך"

ד"ר סער הראל, המנהל החדש של מחוז חיפה של משרד החינוך, רואה את המערכת משני צידיה: מהצד המקצועי ומהצד ההורי, שכן הוא אב לילדים שעדיין בבית הספר. "אני מכיר את הדינמיקה המקצועית אבל גם ההורית שלי, וזה משהו שמאפשר לי רלוונטיות"

תעודת כבוד. וקנין (צילום: הילה מלמד)

הכי ערכיים: תיכון קרית חיים ולוינסון קרית ים

שני בתי הספר הקרייתים נבחרו למצטיינים זו השנה השנייה ברציפות. מנהל תיכון קרית חיים: "ההישגים נבעו מהשקעה יוצאת מגדר הרגיל של צוות בית הספר". אבן צור: "לוינסון הוא מרכז חינוך מעורר השראה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *