בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / לא הועברו תקציבים למיגון בתי החולים בצפון

לא הועברו תקציבים למיגון בתי החולים בצפון

מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת, אל"מ (במיל) ד"ר סלמאן זרקא טוען כי בתי החולים בצפון דורשים ממגון מיידי.

את הדברים אמר בפאנל בו השתתף השבוע בועיגת הגליל שנערכה במעלות תרשיחא

זרקא טוען  כי "בתי החולים בפריפריה הצפונית, עדיין זקוקים לחיזוק בשני נושאים. האחד, למרות ההתקדמות והשיפורים בבתי החולים,  חייבים בהשקעות ממשלתיות נוספות, להשוואת רמת שירותי הבריאות בין המרכז לפריפריה, בתוספת מיכון ותקנים והשני,  מיגון לשעת חירום".

דר סלמאן זרקא צילום יעל שביט
ד"ר סלמאן זרקא צילום יעל שביט

עוד ציין כי אמנם המרכז הרפואי זיו ערוך להעניק מענה רפואי מיטבי, לחיילים ולאזרחים, בשעת מלחמה, וגם, למרות שבנהריה הוקם מרחב תת קרקעי ממוגן ובזיו בית חולים ממוגן לילדים, צריך לשפר את רמת המיגון.

ד"ר זרקא אמר כי המוכנות בתחום המיגון הותאמה למלחמת לבנון השנייה, אך לא למלחמה הבאה.

"אם יידרש, המרכז הרפואי זיו ערוך ומוכן לתת מענה רפואי מיטבי לחיילים ולאזרחים. אך במצב הנוכחי בו עלול להתפתח מצב בטחוני בעייתי בצפון, אין עדיין מוכנות. מצב המיגון הוא חלקי ביותר וקיים צורך לשיפור רמת המיגון, הן בטווח המידי והן בטווח הארוך, לרמה של בית חולים כירורגי ממוגן, למירב הצרכים". הסביר ד"ר זרקא

ד"ר זרקא הזכיר לקהל כי במלחמת לבנון השנייה טיפל המרכז הרפואי זיו, במספר הרב ביותר של חיילים פצועים, מכל בתי החולים בצפון, בשל קרבתו לגבול וכי הרופאים והאחיות עבדו לאורך כל ימי המלחמה ואף ניתחו בחדרי ניתוח לא ממוגנים, תחת אש.

"קשה לפריפריה לגייס תרומות. יש לנו רוח גבית מראשי הרשויות ומסגן שר הבריאות ליצמן, אך זה אינו מספיק.הממשלה חייבת בהעברת תקציבים למיגון של בתי החולים בצפון  בדחיפות ולא להמתין למצב החירום הבא", אמר ד"ר זרקא.

בדוק גם

שמרית ציון, נורית לוי, מיכל ויצמן, עמית טליאס, יובל שטרית (צילום: דורון גולן)

אחותי המתולתלת

רצה הגורל ושיער חלק לא היה מנת חלקן. הן נולדו עם רעמת תלתלים, לא תמיד אהבו אותה, ניסו להערים עליה ולהחליק אותה, עד שלבסוף הבינו שתלתלים זה הכי-הכי. קבלו את הקרייתיות יובל שטרית, מיכל ויצמן, עמית טליאס, שמרית ציון ונורית לוי שהתקבצו לשיח מתולתלות ומאושרות ומכריזות: תלתלים זה אופי

אבי רוטמן, פתיחת מסע הבחירות. צילום: דורון גולן

אבי רוטמן הודיע רשמית על התמודדות לראשות עיריית קרית מוצקין

בחצר ביתו בשכונת נווה גנים בקרית מוצקין, הודיע ביום שלישי השבוע חבר מועצת העיר, אבי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *