בית / בחירות מקומיות 2018 / יו"ר נעמ"ת במרחב חיפה קוראת לשיבוץ נשים ברשימות בבחירות המקומיות

יו"ר נעמ"ת במרחב חיפה קוראת לשיבוץ נשים ברשימות בבחירות המקומיות

בקריאה ובמכתב שהוציאה השבוע תמי ברק יו"ר נעמ"ת  במרחב חיפה והקריות פנתה השבוע לראשי העיריות במרחב ולמתמודדים בקריאה לשבץ נשים במקומות גבוהים ברישמות למועצות העיר ובכך לדבריה "לתקן עוול היסטורי".

לדברי ברק, כיום רק בשני אחוז בלבד מהרשויות מכהנות נשים כראש רשות, וב-98 ישובים בישראל אין ולו אישה אחת במועצת העיר. "אני מזכירה ומדגישה כי אנחנו 52 אחוז מהאוכלוסייה בארץ ובבחירות הקרובות כמי שקוראת ופועלת שנים רבות לשיוויון מגדרי ומובילה פרויקטים של העצמת וקידום נשים, אני קוראת לך לתקן עוול מגדרי היסטורי זה" אומרת ברק בפנייתה למתמודדים בבחירות המקומיות הקרובות.

תמי ברק. צילום: יח"צ
תמי ברק. צילום: יח"צ

"ייצוג הנשים ברשויות המקומיות אינו מעודד, כאמור מבין 200 ראשי ערים, ראשי רשויות ומועצות מקומיות רק שש נשים עומדות בראש, שני אחוז בסך הכל. השיעור הזה, תת ייצוג מגדרי נמוך. יש להעלות את המודעות לתת הייצוג והחשיבות להתמודדות והצלחה של נשים בזירה המקומית" היא אומרת בפנייתה "השנה לאחר שעברה החקיקה להעדפה מתקנת, בפעם הראשונה בישראל בתחום הפוליטי, המדינה מעניקה תקציב מימון עודף למי שיעשה כן. וכך, לפי החוק החדש, אשר יבוא לידי מבחן בפעם הראשונה ב 2018 ברשימת מועמדים בה יהיו נשים במקומות 1עד 3 יעמוד מימון הבחירות על 115 אחוז, זאת על פני מימון של 100 אחוז לרשימה המדירה נשים".

 ברק מסרה כי היא שמחה לסייע לנשים שיהיו ברשימות למועצות העיר והיא פותחת  לשכת סיוע מיוחדת כדי לסייע לנשים במרחב חיפה והקריות לעמוד בפני האתגרים הייחודים העומדים בפני נשים המתמודדות על משרות פוליטיות ולהשיא עצות בהתמודדות בזירה שנחשבת לזירה גברית באופן מובהק.

בדוק גם

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

פרגולה פיסולית. צילום: דוברות העירייה

הושלם פרויקט שיפוץ רחבת הזכרון בקרית ביאליק

הצללה ייחודית המזכירה בצורתה כיפות הותקנה בשבוע האחרון ברחבת הזיכרון בשדרות ירושלים בקרית ביאליק. בכך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *