בית / כללי / חניון תת קרקעי ומרכז מסחרי יוקמו בנהריה

חניון תת קרקעי ומרכז מסחרי יוקמו בנהריה

רותם כבסה

מועצת העיר נהריה אישרה השבוע בישיבת המועצה 10 מיליון שקלים הלוואה מהבנק לצורך פרויקט חניון תת קרקעי של 220 מקומות חנייה עם מועדון גמלאים  ומבני מסחר שהעירייה מתכננת להקים ברחוב וולפסון מאחורי מעדניית זוגלובק.

חברי המועצה לא קיבלו כל פרטים נוספים על הפרויקט וההלוואה הגדולה המצטרפת לעומס המלוות הקיים עד כה – פיתוח השכונות החדשות של נהריה: 218 אלף שקלים, פיתוח בית העלמין החדש: 906 אלף שקלים, שיפור תנאי שהייה בכיתות בבי הספר רמב"ם, כצנלסון, אוסישקין ורמז: 850 אלף שקלים.

בישיבה שקדמה לישיבה זו דנו בדוח הביקורת משנת 2013 שכתב מבקר עיריית נהריה יורם לוי ואושר במועצת העיר שנה וחצי לאחר תוקף הדיון בו.

עיקרי דוח הביקורת לשנת 2013 דנו בסקר נכסים ובביצוע מחדש של מדידת כל השטחים המחויבים בארנונה. מדידה שלא עשתה העירייה יותר מ-10 שנים.

נושא שני שעלה סדר היום הוא הקמת תאגיד מים וביוב בעיר. בביקורת נכתב כי העירייה עוברת ביודעין על החוק על אף שהוחלט בשנת 2012 בישיבת מועצה כן להקים תאגיד זה.

מעיריית נהריה נמסר: "העירייה ממשיכה במאמציה למציאת פתרונות יצירתיים לפתרון בעיות החנייה במרכז העיר. על כן ולמען רווחת הציבור החליטה העירייה להקים, בשטח השייך לה, מבנה מסחרתי ובו כ-220 מקומות חנייה בשלוש קומות בתשלום".  (רותם כבסה)

 

 

בדוק גם

המכולת של משפחת קיסוס צילום; הנרי בן שבת

בית המשפט עיכב ביצוע הריסת מבנה במכולת בעכו

בית משפט השלום בעכו הוציא צו עיכוב ביצוע  להריסת מבנה בלתי חוקי שנבנה במכולת של …

אנשים לא מודעים לתוכנית. ביאליק הותיקה צילום: רותם כבסה

תמ"א וקוץ בה

התוכנית שעיריית קרית ביאליק הפקידה לפני כשנה למימוש זכויות בנייה בתמ"א 38 (הריסה) בעיר, מגבילה את מתן הזכויות רק לבניינים של שלוש קומות ומעלה. תושבת העיר, המתגוררת בבניין בן 66 שנים: "העירייה מונעת באופן אוטומטי ממאות תושביה את הזכאות לתמ"א, זכות שניתנה להם על ידי המדינה". קבלן מהקריות: "אם זו המדיניות החדשה, קבלנים לא יגיעו לביאליק. אני הקפאתי את כל הפרויקטים שלי בעיר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *