בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / ואז בנט התקשר ללנקרי ואמר: "כבוד לעכו"

ואז בנט התקשר ללנקרי ואמר: "כבוד לעכו"

הבוקר (ראשון) בישר שר החינוך נפתלי בנט לראש עיריית עכו שמעון לנקרי, כי העיר עכו זכתה בפרס 'חינוך יישובי' לשנת 2016. זכייה זו מביעה הכרה והערכה בפעילויות החינוכיות שנעשות בעיר, כך שהערים הנבחרות יקבלו פרס על סך 100 אלף לטובת מיזמים חינוכיים בעיר. בנוסף זכו בפרס: באר טוביה, מודיעין, מטה בינימין וקרית מוצקין.

פרויקט חשוב. שמעון לנקרי (צילום: באדיבות עיריית עכו)
פרויקט חשוב. שמעון לנקרי (צילום: באדיבות עיריית עכו)

מנימוקי הוועדה על עכו עולה כי: "נושא הגיוס לצה"ל והשרות המשמעותי וכן התנדבות בני הנוער מהמגזר הערבי לשירות לאומי הינם נושאים מובילים אשר טופלו על ידי הרשות בצורה מעמיקה ושיטתית – דבר אשר הביא לעליה משמעותית במספר המתנדבים; הרשות משמשת דוגמא ומופת לדו קיום והשכילה להעמיד מנהיגות חינוכית אשר משמשת כמגדלור בעייתות שגרה כמו גם במשבר; הרשות פועלת לחינוך הילדים והנוער לתרבות פנאי איכותית ומגוונת, תוך מתן במות לביטוי עצמי ומימוש יכולות; הרשות נותנת מענים מגוונים ואיכותיים לכלל הילדים ברשות ומיישמת תכניות הכלה שונות".

 

שמעון לנקרי ראש עיריית עכו בתגובה: "כל ראש עיר רואה לנגד עיניו את נושא החינוך כראשון במעלה, בעכו הרחבנו את הטיפול והטיפוח בחינוך גם מחוץ לכותלי בית הספר, ואם בעבר נטען שבעכו יש פוטנציאל, בשנים האחרונות ניתן לראות כי הפוטנציאל הזה גם מומש. אנו שמחים ששר החינוך וחברי הוועדה ראו לנכון לציין את העשייה שלנו בתחום חשוב זה, אנו נמשיך בכל הכוח לגרום לשגשוגה של עכו בתחום החינוך ובתחומים אחרים".

על הפרס המליצה מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך ד"ר אורנה שמחון: "אני ממליצה בחום רב ובאהבה גדולה על עכו כראויה לפרס הארצי בגין עשייה חינוכית מצוינת בשלושה מבחנים עיקריים: קידום למידה, הוראה ודרכי הערכה חדשניות ומותאמות למאה ה-21 ומובילה להישגים לימודיים, קידום תפיסה הוליסטית ורצף חינוכי סביב שעות היממה ובין מגוון מסגרות החינוך ויוזמות ותוכניות רשותיות לקידום מעורבות אישית וחברתית.

האשמה קולקטיבית. נפתלי בנט (צילום: דוברות משרד הכלכלה)
כל אחד והכשרון שלו. נפתלי בנט (צילום: דוברות משרד הכלכלה)

בנימוקי המלצת מנהלת המחוז להעניק לעכו את פרס החינוך הארצי נכתב בין השאר, כי לנקרי מעורב במידה רבה מאוד בכל הקשור במערכת החינוך והתרבות, מוביל תהליכים משמעותיים תוך איגום משאבים וגיוס שותפים. כמו כן, ראש העיר וראשת מנהל החינוך אורית אסייג מובילים מהלכים מערכתיים ומחויבים לקידום כל תלמיד במערכת החינוך ברשות. הם פועלים ליצירת ממשקים בין יישום יעדי משרד החינוך ויעדים עירוניים תוך יצירת רצף חינוכי מהגיל הרך ועד סיום התיכון".

 

בדוק גם

מתוך הסרט בית בגליל צילום דוד רודוי

בית בגליל: בין שני העולמות של אסף סבן

"יש איזה רגע שהמציאות דופקת בדלת או לפחות מתחילה לשאול שאלות. לא סתם המחאה החברתית התחילה על רקע של דיור. החלום של בית משלך זה משהו שנהיה יותר דחוף". אסף סבן, שסרטו עטור הפרסים "בית בגליל" מוקרן בימים אלה בבתי הקולנוע בארץ, מספר איך נולד הרעיון לסרט ומדוע בחר לצלם אותו בבית של אחיו, ההולך ונבנה ביישוב הררית, בו גדל

נהג אוטובוס נשדד באיומי אקדח בקרית אתא

חשד לשוד נהג אוטובוס בקרית אתא. שני חשודים נכנסו לאוטובוס ברחוב מינץ ושדדו את הנהג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *