בית / חדשות מקומיות / המשטרה חנכה שני המרחבים החדשים במחוז: מרחב אשר ומרחב מנשה

המשטרה חנכה שני המרחבים החדשים במחוז: מרחב אשר ומרחב מנשה

השבוע חנכה המשטרה באופן רשמי את שני המרחבים החדשים שמרכיבים את מחוז חוף של המשטרה: מרחב אשר שמכיל את תחנות נהריה, עכו, זבולון, חיפה וטירת הכרמל. מרחב מנשה יכיל את זכרון יעקב, חדרה, עירון, באקה אל גארביה ואום אל פאחם.

פתיחת המרחבים נעשתה לאחר עבודת מטה מורכבת אשר מיקדה את הפיקוד והשליטה של המרחבים במבנה ארגוני חדש שפועל תחת מרכז שליטה חדשני (משל"ט) שהוקם בשטח תחנת זבולון.

טכס חניכת המרחבים נערך במעמד מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך, מפקד מחוז חוף ניצב פרץ עמר, אנשי משטרה בכירים, ראשי עיריות ומנהיגי דתות. תנ"צ בני אבליה, שבתפקידו האחרון היה ראש היחידה המרכזית של המחוז, מונה למפקד מרחב אשר ונצ"מ שמעון בן סבו מונה למפקד מרחב מנשה.

חנוכת מרחב אשר. ניצב פרץ עמר ותנ"צ בני אבליה. צילום: דורון גולן
חנוכת מרחב אשר. ניצב פרץ עמר ותנ"צ בני אבליה. צילום: דורון גולן

במשטרה מדגישים כי פתיחת המרחבים, בהתאמה לכלל מחוזות המשטרה, תייצר אחידות בתהליכי הפיקוד והשליטה והתאמת המבנה הארגוני לתפיסת ההפעלה, שיפור השליטה של המפקדים על הנעשה בשטח ושיפור השירות לאזרח. במשטרה מדגישים כי המבנה החדש יאפשר מיקוד אכיפה וקשב לאזרח על פני כל הגזרה.

"למרחב יש חשיבות רבה בכל תפקודי המשטרה" אמר אלשיך "למרחבים במחוז חוף יש אתגר עצום לקיום שיתוף פעולה יוצא דופן בין הקהילה והמשטרה והזדמנות למגע חיובי של האזרח הנורמטיבי עם המשטרה לצד מאבק נחוש ובלתי מתפשר בפשיעה".

משל"ט מחוז חוף. צילום: דורון גולן
משל"ט מחוז חוף. צילום: דורון גולן

מרכז השליטה המחוזי החדש שנחנך אף הוא, נחשב לראשון מסוגו ועמוד בקדמת הטכנולוגיה. במשל"ט ניתן לקבל מידע על אירועים בזמן אמת ולהפעיל כוחות שונים תוך תיאום בין כולם מרמת השוטר בשטח ועד למטה הארצי. המשל"ט מאויש בעשרות שוטרים שמתאמים את פעולות השיטור ברחבי המחוז ומעבירים את ההתרחשויות בזמן אמת לכוחות שפועלים בשטח.

בדוק גם

אנאל עבו (צילום באדיבות המשפחה)

חולמות להיות נסיכות: אנאל וטליה חלו בסרטן ורוצות להגשים חלום

  אנאל עבו בת 5 מטבריה  וטליה  לוי בת 6מקרית טבעון, הכירו במחלקה האונקולוגית בבית …

פלנתניה צילום יחצ

פלנתניה: תצפית טלסקופים בערב שישי

  אחרי שהפעילות לפני חודש סחפה מעל אלף איש לפלנתניה בנתניה ועל-פי תכנית העבודה לשנת 2018 יפעל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *