בית / חדשות מקומיות / איזו קריה היא היקרה מבין הקריות?

איזו קריה היא היקרה מבין הקריות?

קרית מוצקין היא היקרה ביותר מבין הקריות. אחד המדדים העיקריים לבחון את התייקרות מחירי הדירות הוא מספר המשכורות שצריך כדי לרכוש דירה. אדם המשתכר לפי הממוצע הארצי צריך 107 משכורות כדי לרכוש דירה במחיר ממוצע של 978 אלף שקלם. השכר הממוצע בקרית מוצקין עומד על 8940 שקלים ולכן אותו תושב צריך 109 משכורות כדי לרכוש דירה בקרית מוצקין, כך עולה מבדיקה שערכו ארגון קבלני חיפה והמפרץ המתבססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ומשרד הבינוי.

לצורך ההשוואה, מחיר דירה ממוצעת בקרית ביאליק נקבע על 869.5 אלף שקלים, ולכן צריך 95 משכורות לרכישת דירה. השכר הממוצע בעיר עומד על 8,593 שקל, כך שתושב העיר צריך 101 משכורות כדי לרכוש דירה בקרית ביאליק, עדיין נמוך ב-49 משכורות מהממוצע ארצי. בקרית אתא יספיקו 96 משכורות כדי לרכוש דירה במחיר ממוצע של 873.4 אלף שקל. מדובר ב-54 משכורות פחות מהממוצע הארצי. בקרית ים צריך 78 משכורות כדי לרכוש דירה. מדובר ב-72 משכורות פחות מהממוצע הארצי, שעומד כיום על 150, השווים לשש שנים.

 

יקר כאן. פרויקט HI קרית מוצקין של יוסי אברהמי ( צילום הדמיה: ארט קריאייטיב)
יקר כאן. פרויקט HI קרית מוצקין של יוסי אברהמי ( צילום הדמיה: ארט קריאייטיב)

יו"ר ובעלים של חברת נתיב פיתוח המקימה את פרויקט נתיב ים שמחה גרידינגר: "קרית ים הפכה בשנה האחרונה לאלטרנטיבה לזוגות צעירים המעוניינים להמשיך ולהתגורר בקריות. עם זאת, עדיין מדובר בנתון מדאיג מכיוון שזוג צעיר משתכר פחות מהממוצע במשק ולכן הוא נאלץ להוציא הרבה יותר משכורות על דירה. אני מקווה שרשות מקרקעי ישראל תמשיך ותשווק קרקעות לעוד אלפי יחידות דיור על מנת לפחות לשמר את רמת המחירים הנוכחית".

לדברי שרה אלין, סמנכ"לית שיווק בחברת שרביב הבונה את פרויקט גבעת אלונים מסבירה כי אם מחשבים את השכר הממוצע בקרית אתא שעומד על 7,792 שקלים, תושב העיר צריך 112 משכורות כדי לרכוש דירה".

בדוק גם

רפאל

האם קרית מוצקין תהנה מהארנונה של רפא"ל?

חברי מועצת העיר בקרית מוצקין למדו מהתקשורת על החלטת וועדת הגבולות של משרד הפנים, לשייך …

ככה הם היום. מחזור ט"ז

שני פרופסורים ושלושה דוקטורים: הכיתה הפיזיקלית בטשרניחובסקי התאחדה אחרי 56 שנה

"זו נבחרת מצוינת ובה אנשים שהגיעו לשיאים אך מעבר לכך נשארו צנועים כפי שהיו". תכירו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *