יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / חדשות מקומיות / ״בנימין היקר, אנו נפרדים היום מגיבור"

״בנימין היקר, אנו נפרדים היום מגיבור"

היום (שני), הובא למנוחת עולמים סמ"ש בנימין יעקובוביץ׳ ז״ל (19), מקרית אתא, לוחם משמר הגבול שנרצח בפיגוע הדריסה שאירע ביום רביעי שעבר בצומת חלחול. בטקס הלוויה שהתקיים בחלקה הצבאית בבית העלמין בקרית אתא ליוו אתן יעקובוביץ׳ בדרכו האחרונה בני משפחה, חברים ואחים לנשק שחלקו לו כבוד אחרון. יעקובוביץ׳ התגייס למשמר הגבול באוגוסט 2014 ושירת כלוחם בפלוגה ל״ט של מג"ב איו״ש. בנימין הותיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח.
השר לביטחון פנים ח"כ גלעד ארדן, מ״מ מפכ״ל המשטרה, ניצב בנצי סאו, מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, ראש אגף משאבי אנוש ניצבת גילה גזיאל, סגן מפקד משמר הגבול, תת ניצב יוסי פוני, ממ״ר מג״ב איו״ש, תת ניצב עוזי לוי, סממ״ז חוף תת ניצב ג׳מאל חכרוש, ורבים מסגל הפיקוד של משטרת ישראל ומשמר הגבול אשר ליוו את המשפחה.
 השר ארדן: ״בני, נלחמת כדי להתגייס דווקא למג"ב, כיוון שרצית להציל חיים ולתת את כולך בקו הקדמי ביותר. כל חייך היו רצף אחד ארוך של מסירות ונתינה למשפחתך, לחבריך, למדינה. כמה סמלי שמידה נעלה זו שאפיינה את חייך הכה קצרים, מוסיפה לאפיין אותך גם אחרי מותך. החלטת הוריך לתרום את איבריך, החלטה שכל כולה גבורה, ערכיות ואצילות נפש, מסבירה לנו איך גדלת להיות האדם הטוב שהיית. נופלים ההולכים ראשונה בני. והם תמיד לצערנו, הטובים ביותר. יהי זכרך ברוך".
 ניצב  יעקב, ספד בנאומו: ״הזירה הביטחונית מזמנת לנו משימות הדורשות אומץ לב, נחישות ומסירות אין קץ, אנו מוכיחים יום יום שאנו נכונים לעמוד איתנים בפרץ ולהוות חומת מגן לעם ולמדינה במלוא מובן המילה,   היום היעוד המחייב הזה גבה מאיתנו מחיר יקר, יקר מאוד. בשמי ובשם משמר הגבול, משטרת ישראל ועם ישראל אני מצדיע לך ומבטיח כי ברוח שבה נלחמת על חייך עד הדקה האחרונה, נמשיך אנו לעמוד זקופים ואיתנים מול כל האיומים העומדים לפתחנו״.
מפקד הפלוגה, רפ״ק יאסר אסדי: בנימין היקר, באנו לחלוק לך כבוד אחרון,אנו נפרדים היום מגיבור,ייצגת בחייך ובמותך את אהבת ארץ ישראל אהבת חבריך לנשק,לוחם למען המולדת.
נוח בשלום על משכבך״.
הלווייתו של בנימין יעקובוביץ' (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
הלווייתו של סמ"ש בנימין יעקובוביץ' (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
השר לביטחון פנים גלעד ארדן (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
השר לביטחון פנים גלעד ארדן (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
בנימין הציל חיים

השתלה משולבת ומורכבת של כליה וכבד בחולה אחד, בוצעה בהדסה הודות לתרומת איבריו של החייל בנימין יעקובוביץ׳ ז״ל אשר נפצע בשבוע שעבר בפיגוע דריסה באורח אנוש ונפטר אתמול. הוריו של בנימין הסכימו לתרומת האיברים וכבר היום במהלך שעות הבוקר המוקדמות החל הניתוח בן עשר שעות, בו קיבל חולה כבד בן 54 את הכבד והכליה של יעקובוביץ'.

ד"ר הדר מרחב, מנהל מרכז ההשתלות בהדסה אשר ביצע את הניתוח יחד עם ד"ר עבד אל חלאילה וד"ר רם אלעזרי: ״החולה היה במצב קריטי. הוא חולה במחלת כבד סופנית ועל רקע זה איבד גם את הכליה שלו. בחודש האחרון מצבו התדרדר מאוד ותרומת האיברים בהחלט הצילה אותו. הניתוח היה קשה ומורכב, ולשמחתי נראה כי האיברים נקלטים ועובדים״.

בדוק גם

דוקורסקי, סבירסקי, וורמברנד, בלמס (צילום: יח"צ)

אלי דוקורסקי – מועמד יחיד

ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי מלווה במועמדות סיעת ״חי״ למועצת העיר; ד״ר רויטל סבירסקי, …

חאן אל עומדן (באדיבות החברה לפתוח עכו)

עכו: האם תהיה בנייה מלונאית בחאן אל-עומדאן?

לאחר שהמכרז שיצא לפני כחמש שנים עורר סערה וגרר התנגדויות, לאחרונה פורסם מכרז נוסף. מספר התיירים בעכו גדל בשנים האחרונות, אך עדיין חסרים בעיר כ-1500 חדרי לינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *