מבזקים
בית / קריות / חדשות קריות / אושרה תוכנית האיצטדיון: 1008 יחידות דיור חדשות בקרית ים

אושרה תוכנית האיצטדיון: 1008 יחידות דיור חדשות בקרית ים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה חיפה, בראשות מ"מ יו"ר הוועדה ליאת פלד, החליטה לאשר את תכנית "מתחם האיצטדיון" בקרית ים הכוללת 1,008 יחידות דיור שייבנו ב- 15 מבני מגורים בני 15-20 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור החדשות שייבנו, כ- 250 יוקצו עבור דירות קטנות. מבני המגורים שיוקמו בסמוך לשדרות ירושלים ייבנו מעל קומת מסחר.

בנוסף ליחידות הדיור, התכנית כוללת כ-30 אלף מ"ר עבור מבני ציבור, 3,750 מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה, כ-35 דונם עבור שטחי ציבורי פתוחים, הכוללים פארק שיוקם במרכז התוכנית על שטח של כ-17 דונם.

 מתחם האצטדיון בקרית ים ( קרדיט: האדריכלים מאיר בוכמן ואיילת הוקמן.)
מתחם האצטדיון בקרית ים ( קרדיט: האדריכלים מאיר בוכמן ואיילת הוקמן.)

התכנית ממוקמת במזרח העיר ומתפרסת על שטח של כ-123 דונמים, במקום שטח האצטדיון העירוני הישן של קריית ים. התכנית כוללת הוראות לשימור של חורשת האיקליפטוסים הקיימת במתחם התכנית.

במסגרת התכנית יוקם ציר שיחבר את השכונה החדשה עם שדרות ירושלים וחיבור לשכונת כורדני בקריית מוצקין. בנוסף, יעשה חיבור בין השכונה לאזור התעשייה בעיר ושכונת קריית ים דרום. מדובר בתכנית התואמת את עקרונות תכנית המתאר שעומדת לפני הפקדה. מתכננת הועדה המחוזית חיפה, ליאת פלד: "עם הפיכת שינוי הייעוד של האצטדיון למגורים, נוצרה הזדמנות להקים שכונה חדשה בלב העיר, שתיצור חיבור אורבני ותחבורתי בתוך המרקם הבנוי, תוך שמירה על שמורת האיקליפטוסים הקיימת במתחם".

התכנית הינה ביוזמת רשות מקרקעי ישראל, ונערכה ע"י האדריכלים מאיר בוכמן ואיילת הוקמן.

בדוק גם

אנה גצקביץ'. צילום: דו"צ

מניו יורק לפיקוד העורף

בזמנים אלו כשצעירים רבים מחפשים את הדרך להוציא דרכון זר ולמצוא את מזלם מעבר לים, …

יצירה של האמן עופר שמיר (צילום יח"צ)

תערוכה ייחודית בנהריה: יצירה מאירה לנפש

מחר, נר שני של חנוכה, יערוך ארגון "דרך הלב – יוזמה צפונית" תערוכת אורות אשר נועדה לשמש במה איכותית לחשיפת יצירות אומנות של ציירים המתמודדים עם נכות נפשית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *