בית / חדשות / שרנסקי:"האויבים שלנו רואים במלחמה נגד ישראל ונגד העם היהודי את אותה המלחמה"

שרנסקי:"האויבים שלנו רואים במלחמה נגד ישראל ונגד העם היהודי את אותה המלחמה"

כמדי שנה, נערך הבוקר (שני) ברחבת הסוכנות היהודית בירושלים טקס לזכרם של היהודים שנהרגו באירועי האנטישמיות ובפיגועי טרור ברחבי העולם, במקביל לציון זכרם של חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. על פי נתוני הסוכנות היהודית, מאז קום מדינת ישראל, נרצחו בפעולות איבה ברחבי העולם כ- 200 יהודים.

השנה נערך הטקס בסימן 20 שנה לפיגוע הרצחני בבניין הקהילה היהודית (AMIA) בבואנוס איירס, שבו נהרגו 85 איש. בטקס השתתפו נציגי הקהילה היהודית בארגנטינה ובני משפחתם של שניים מהרוגי הפיגוע – אנדרס גוסטבו מלמוד ז"ל, בן 37 במותו וסילבנה אלגואה דה רודריגז ז"ל, בת 28 במותה – שהדליקו משואה לזכר הנרצחים.

יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, אמר כי "ישראל היא מולדתו של העם היהודי והיא שייכת לכל היהודים באשר הם, בלי קשר למקום בו הם חיים. כאשר ישראל מגנה על עצמה ועל הריבונות שלה, היא עושה זאת בשם כל היהודים בעולם. אבל גם האויבים שלנו רואים במלחמה נגד ישראל ונגד העם היהודי את אותה המלחמה והם שונאים את ישראל ואת העם היהודי באותו הלהט. מארגנטינה ועד פקיסטן, מקנזס ועד טולוז, מבורגס ועד ירושלים, היהודים ימשיכו לשמש מטרה רק בגלל היותם יהודים. לפני 20 שנה כאשר החזבאללה רצו לפגוע בישראל, הם שלחו מרצחים לארגנטינה והשלטון באיראן סייע. אנו מודים לממשלת ארגנטינה על המאמצים שנעשו עד כה, אבל הקהילה היהודית העולמית לא תסתפק בפחות מהבאת המרצחים למשפט צודק".

טקס יום הזיכרון 2014
מניחים זר לזכר הקורבנות. יו"ר הסוכנות נתן שרנסקי, חוליו אלברטו אלגואה אביה של סילבנה ז"ל ואוסקר מלמוד, בן דודו של אנדרס ז"ל שנהרגו בפיגוע (צילום: ששון תירם)

בפיגוע בבניין הקהילה היהודית בבואנוס איירס, ב- 18 ביולי 1994, פוצץ מחבל ממוצא לבנוני מכונית תופת בסמוך למבנה שגרמה למותם של 85 איש ולפציעתם של למעלה מ- 300 איש, רובם יהודים. היה זה אחד משני פיגועים שהתבצעו בארגנטינה בשנות ה-90 נגד מטרות ישראליות ויהודיות. שנתיים קודם לכן, בפיגוע בבניין השגרירות הישראלית בבואנוס איירס במרץ 1992 נהרגו 29 איש.

 

בדוק גם

"המראות באסון השיטפון היו לא פשוטים ואפילו קשים"

רס"ר דותן שרף, מדריך חילוץ ממים זורמים לוחם היחידה לחילוצים מיוחדים מתחנת גליל גולן השתתף …

תוקפים את השריפה. לוחמי האש בפעולה (צילום: עידן חן)

יש לכודים בקומה התשיעית

רב קומות בקרית מוצקין, שטרם אוכלס, שימש השבוע בסיס לתרגיל של לוחמי האש, שדימה שריפה, חילוץ לכודים במנוף גבהים והפעלת מערכות מתקדמות. קצין ההדרכה ל"בלינקר": "הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה, איפה שאנחנו מתאמנים קורים אירועים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *