יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / הבית של העסקים / אזנו את עצמכם

אזנו את עצמכם

מאת: בתיה כהן

1. בירור המצב הכספי: פנו למנהל החשבונות שלכם ובררו את המצב הכספי העכשווי ובקשו צפי לסוף השנה: כמה הכנסות צפויות לכם מהלקוחות שלכם וכמה תשלומים עליכם עוד לשלם לספקים.

2. איסוף ניירת: אספו מסמכים הקשורים לקניות ולמכירות שלכם (חשבוניות מס, קבלות וכדומה); מסמכים הקשורים לביטוחים הפנסיוניים, קופות גמל וקרנות השתלמות; הוראות קבע המשולמות לרשויות המס כמו ביטוח לאומי ומס הכנסה (מקדמות); טופסי 106 ממקומות העבודה בהם אתם עובדים בנוסף לעסק; מסמכים בנקאיים כמו אישורי יתרות לסוף שנה שמקבלים בתחילת ינואר בדרך כלל.

3. מסירת הניירת: את הניירת יש לתת למנהל החשבונות לרישום בספרים.

בתיה כהן (צילום: יח"צ)
בתיה כהן (צילום: יח"צ)

 

4. עדכון מנהל החשבונות בכל מהלך כספי העתידי של העסק: אם לקחתם הלוואה, או אם אתם עומדים לגדול, בדקו עם מנהל החשבונות מהן ההוצאות הכדאיות ומה צפי ההצלחה. עדכנו אותו גם לגבי כל שינוי בתא המשפחתי כדי לקבל את מקסימום נקודות הזיכוי בדוח השנתי (למשל: חייל משוחרר, הולדת ילד, סיום תואר בלימודים, אחזקת הורה/קרוב משפחה מדרגה ראשונה במוסד סיעודי).

5. הפקדות לקופת גמל וקרנות השתלמות: קופת גמל היא קופת חיסכון של כספים המיועדים לגיל פרישה. גם קרן השתלמות גם היא קופת חיסכון אך היא משתחררת כל שש שנים ובעת המשיכה הכספים פטורים ממס. סוף שנה הוא הזמן הנכון לבדוק שהפקדתם כספים לקופת גמל ולקרנות השתלמות. אם גיליתם שההפקדות לא נעשו _ זה הזמן להפקיד רטרואקטיבית מתחילת השנה.

6. בדיקת סנכרון המערכות: בעת החתימה על הדוח השנתי ודאו שסכום ההכנסות המועבר בדוח זהה בכל שלוש רשויות המס.

© הכותבת היא יועצת מס, חשבונאות וחשבות שכר, www.batyaco.co.il

 

 

 

בדוק גם

איור: פוטוליה

שנה טובה היא הזדמנות עסקית חדשה

ברכה יצירתית יכולה לתפוס את העין של הלקוח, לרענן את זיכרונו לגבי משרדכם והשירותים או המוצרים שאתם מציעים. רק אל תשכחו את התיקון לחוק הספאם, אחרת תפתחו את השנה עם תביעה קטנה ומרגיזה

כסף ישראלי. צילום: פוטוליה

איך מנהלים סיכוני תזרים?

חברות עסקיות חשופות מעצם טבען לסיכונים פיננסיים הכוללים תנודות בשערי החליפין, שינויים במחירי הסחורות, שינויים בשערי הריבית ובמדדי המחירים. ניהול הסיכון על ידי החברה מחייב מתודולוגיה מסודרת. הנה כמה טיפים לניהול סיכוני תזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *