בית / דעות / מילים כמו חול

מילים כמו חול

בנימין נתניהו שאל בציניות, איך נגיע לכותל? בנגמ"שים, בהליקופטרים? קצת מדכא, קצת מפחיד, שמערכת הבחירות משחררת סיסמאות ולא עוסקת בעיקר. בעוני, בחינוך, בדיור וכן, גם בביטחון הלאומי. אבל זה טיבה של מערכת בחירות, שהיא עומדת על הרגש והפחד בסיסמאות חסרות כיסוי.

צ'רקס
צ'רקס פוליטי

היה זה מנחם בגין שבאסיפת בחירות בשנת 1969, דיבר על "אף שעל", ועשר שנים אחר כך הלך לקמפ דיוויד, וכל השאר היסטוריה. קחו למשל את אביגדור ליברמן, שפעם דיבר על הפצצת סכר אסואן ועל טרנספר מרצון, ולא מכבר אמר לכולנו שתמורת שלום הוא מוכן לפנות את ביתו ביישוב נוקדים. אז איזה ליברמן בדיוק נקבל בכנסת ובממשלה הבאה? זה שמקצין, או זה שפונה למרכז?

זהבה גלאון לא תשב בממשלה של בנימין נתניהו, אבל האם בכל מחיר היא   לא תשב בממשלה עם מפלגת העבודה ואביגדור ליברמן? קשה לדעת. היום זה נראה הזוי ורחוק, מחר, אחרי הבחירות ופיזור ערפל המנדטים, זה יכול להיות מצב אפשרי. בשיטת הבחירות הקיימת, אסור להתרשם מהצהרות בחירות. המציאות שונה בהרבה.
זוכרים את סיסמת הבחירות המפחידה "שמעון פרס יחלק את ירושלים"? להיסטוריה יש תעתועים משלה. מי יודע, אולי יום אחד זה יקרה ובנימין נתניהו, כן נתניהו, יחלק את ירושלים, אם או בלי נגמ"שים והליקופטרים, אלא עם עטהונייר, בהסכם חתום. ימים יגידו

בדוק גם

amit 01

דרבי קריטי למכבי חיפה

ירוק עד / עמית פרוסנר משחק טוב מאוד ראינו בנתניה בשבת. מחצית ראשונה בשליטה של …

קצת שורשים יהודיים. גבאי (צילום: יח"צ)

ברק ורעם

אהוד ברק הוא מלך. הוא מסתובב בעולם הגדול וזוכה לכבוד מלכים. ראש ממשלה לשעבר, לוחם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *