יום חמישי , ספטמבר 20 2018
בית / דעות / מה רוצים מיאיר?

מה רוצים מיאיר?

יאיר לפיד
שר האוצר יאיר לפיד (באדיבות אתר הכנסת)

שר האוצר יאיר לפיד עושה סטאז' על מעמד הביניים והעניים. בכלכלה הרי הוא לא מבין. אחרי הכל אביו היה פוליטיקאי וממנו הוא למד הרבה. הגזירות האחרונות דופקות חזק מאוד את החלשים ביותר. להם אין ועד חזק, אין להם מועצת יש"ע, הם נידונו להיות ארורים זבי חוטם ודם. אחרי ששמעתי על הגזירות החלטתי שאני חייב עוד הכנסה. חשבתי לעבוד על מונית שלוש פעמים בשבוע בשעות הערב. הסתבר לי שבמוניות מתייבשים הרבה בתחנה ונוסעים מעט מדי, אז העדפתי להתייבש בבית.

החלטתי להוציא את רשתות הדיג שלי מהבוידעם ולנסות ללכת לדוג כמו פעם, בימים של הלירה, לפני עידן השקל. חיפשתי לשכור סירת דייגים והסתבר לי שלא רק הלירה נעלמה, גם הדגים בים. הסבירו לי שאני לא אצליח להרוויח אפילו את הדקל של הסירה, וחוץ מזה נגמרו הלוקוסים בים, והטייקון שהרעיל את הים עם המפעל המזהם שלו, עכשיו מייבא לוקוסים מסודן ושובר את השוק תוך גריפת רווחים מלוקוס סוג ב' שבבישול נהפך לנוזלי.

ראיתי שאין מאיפה לקחת אז החלטתי להדק את החגורה. כבר שבועיים שהחגורה מהודקת וירדתי כבר חמישה קילו. אמרו לי: בן אדם, נכנסת לדיאטה? אמרתי: מה פתאום, אני פשוט לא שותה בירה, כי במחיר של הבירה היום היא יורדת לבטן לאט מדי. אחד משכניי ראה רזון וחיוורון חדשים על פני, ושאל אותי אם אני חולה. אני בריא כמו שור, השבתי לו, החיוורון הוא תגובה רגשית ללפיד הבוער שתקעו לי, הוא כרגע בוער בעצמותיי ומפיץ חיוורון גדול.

בדוק גם

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

שני שערים ושני בישולים. נס זמיר מול דני עמוס צילום אדריאן הרבשטיין

נס זמיר היה פה

הפועל חיפה עלתה בשבת למשחק הליגה הראשון לעונה זו נגד מכבי נתניה כשאיש מאוהדי הקבוצה לא ידע למה לצפות. אחרי הפציעה של אלמוג בוזגלו וההרחקה של פאפא בדרבי, רבים חששו שהפועל לא תצליח להבקיע, אבל אז שלף ניר קלינגר את האס שלו – זמיר, ויצא לו נס גדול. נגמר 0:5, עם צמד של נס ושני בישולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *