בית / דעות / ועד לכל עובד

ועד לכל עובד

בשקט, ללא כותרות שמנות בתקשורת, מתרחש מאבק בעל משמעות ציבורית ממדרגה ראשונה. זהו המאבק של עובדי חברת פלאפון על זכותם להתאגד ולהקים ועד, גוף מייצג של העובדים מול ההנהלה.

בעידן שבו נרמסו זכויות עובדים בחברות של עובדי קבלן, מתנהל די רחוק מדי מהעין הציבורית מאבק על הזכות הבסיסית של כל אזרח בישראל, להיות מוגן ומיוצג מול הגוף המעסיק. התקשורת הכלכלית מגבה באופן יחסי את מאבק העובדים. בגלל חשיבות הנושא החליט יו"ר ההסתדרות עופר עיני לממן את שכר השובתים בסניפים השונים של פלאפון מקרן השביתה של ההסתדרות והוקם חמ"ל של העובדים לצורך פעילות והנחיות בשטח. זהו מאבק אידאי שבו תיבחן ההסתדרות אם ביכולתה לתת רוח גבית לעובדים בתחום השירותים, בחברה בעלת סניפים רבים בכל רחבי הארץ. למאבק הזה יהיו השלכות רבות על שוק העבודה בישראל בשנים הקרובות.

עובדי פלאפון נלחמים על זכות בסיסית (צילום אילוסטרציה: פנתרמדיה)

אם בסופו של יום תנועות המחאה של מעמד הביניים, בשיתוף פעולה עם גורמים פעילים למען זכויות עובדים בשוק העבודה, יפעילו לחץ קבוע על מנת לקדם זכויות עובדים, מפת התעסוקה וההכנסה של העובד בישראל יכולה להשתנות, והביטוי חלוקה צודקת יותר של העוגה הכלכלית, לא יהיה רק בבחינת משאלת לב, אלא הישג כתוצאה ממאמץ צרוף ארוך ומתמיד בשטח.

בדוק גם

amit 01

דרבי קריטי למכבי חיפה

ירוק עד / עמית פרוסנר משחק טוב מאוד ראינו בנתניה בשבת. מחצית ראשונה בשליטה של …

קצת שורשים יהודיים. גבאי (צילום: יח"צ)

ברק ורעם

אהוד ברק הוא מלך. הוא מסתובב בעולם הגדול וזוכה לכבוד מלכים. ראש ממשלה לשעבר, לוחם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *