יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / דעות / ארדואן והסולטנים

ארדואן והסולטנים

זה לא רק עניין כלכלי, זה מעבר לכך. החילונים בדרום תורכיה במקומות הנופש הינם בעלי אוריינטציה אירופית והם אינם מאושרים, בלשון המעטה, מניסיונותיו של ארדואן להוביל את תורכיה לתקופות של המאה ה-19, לעידן דתי איסלמי.

חבר מתורכיה שלח לי מייל ובו הוא מפציר בי להפליג הקיץ לכיוון כפר הולדתו ולפגוש אותו. בהמשך להזמנה הוא מספר שהמחאה התורכית האותנטית היתה ועודנה מאבק קיומי של החילונים על צביונה של תורכיה כמדינה שאותה הפך אתא תורק, אבי האומה המודרנית, לחילונית ועכשיו ארדואן מנסה להפוך את הקערה על פיה. גם אצלנו וגם אצלם, יש זהות גורל בנושא הדתי וניסיונות לחזור אחורה.

ראש ממשלת טורקיה, ראג'יד ארדואן
צילום אילוסטרציה: פנתרמדיה

החרדים דפקו אותנו פעמיים
גם לא משרתים בצבא, וגם דופקים את אלו ששירתו ורוצים להתפרנס בכבוד. נשמע אבסורדי, נכון? זוהי מציאות עגומה ועל פרנסי הציבור לעשות הכל כדי לבטל את רוע הגזירה תורכיה והעם התורכי הם הרבה יותר מאשר מה שארדואן מנסה לעשות ולהוכיח, ואסור לנו לתת לפוליטיקאי כזה או אחר לחבל במרקם היחסים היפה שיש בינינו ובין האוכלוסייה התורכית.

בדוק גם

להחתים "לכל החיים". מקסים פלקושצ'נקו צילומים: אדריאן הרבשטיין

חותמת סופית על קיץ מצויין

בגדול יואב כץ וניר קלינגר עשו עבודה טובה הקיץ. הבוס הצליח להשאיר את רוב השחקנים. את אלה שעזבו לא ניתן היה להשאיר, למעט אחד. קלינגר הביא מחליפים ראויים, שמביאים איכויות חדשות, אך גם חלקים שחסרים במשחק שלהם. כדי להשלים את הפאזל צריך להביא קיצוני קלאסי. שמו של מתן חוזז עלה בימים האחרונים ומדובר בדיוק בסוג השחקן הזה

התבקש להוציא בלם ולהכניס אותו. גילי ורמוט צילום: אדריאן הרבשטיין

הפעם קלינגר טעה

ניר קלינגר היה המאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי בשנה האחרונה, בין היתר בזכות גמישות המערכים שהוא סיגל לקבוצה שלו. אבל אם יש ביקורת אחת שניתן היה לדבר עליה בעונה שעברה, זו החיבה היתרה שלו למערכים עם שלושה בלמים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *