מבזקים
בית / דעות / אל תיתנו להם רובים

אל תיתנו להם רובים

 

אחד הרעיונות שעלו השבוע בעקבות החמרת הטרור ברחובות, באה מפי חבר הכנסת החדש של הליכוד, יובל אוחנה. אוחנה מציע לחלק יותר נשק לתושבים כדי שברגע האמת יוכלו לפעול ולחסל יחד עם כוחות הביטחון את המחבל הבא. לדעתי, זוהי שגיאה מסוכנת. יותר כלי נשק במרחב הציבורי יביאו לסיכון של כלל התושבים בטווח הקצר והארוך. יותר נשק פירושו יותר מקרי רצח בתוך המשפחה, יותר התאבדויות, יותר תאונות ירי, יותר גניבות וזליגת נשק לעולם התחתון.

צילום: פוטוליה
צילום: פוטוליה

המדיניות השקולה של הנשק הפרטי בישראל הוכיחה את עצמה עד עכשיו. אי אפשר להפריט את הביטחון לידי האזרחים, ואין להמיר את התפקיד של המדינה ולהוריד אותו לאזרחים. אני גם לא בטוח שברגע האמת, אזרח מן השורה הוא זה שיציל את המצב. זה לא בסדר העדיפויות שלו. לעומת זאת, המציאות מוכיחה שיותר מ-30 נשים נרצחו בעשור האחרון בידי בעליהן, שהחזיקו נשק ברישיון ועמדו בכל הבדיקות הפליליות והרפואיות הנדרשות.

אוחנה שהציג את הרעיון הוא קצין בצה"ל ובעל עבר בשירות הביטחון. הוא מודד את המצב דרך העיניים שלו, אבל לדעתי, גם הוא, כמו רובנו, לחוץ מהמצב, מבולבל ומציע משהו שיש בו סכנה ופופוליזם זול. טוב יעשו המחוקקים אם יישבו כעת בשקט ויתנו למערכת הביטחון לשבור את הראש איך יוצאים מהסיטואציה המעיקה שאליה נקלענו.

בדוק גם

amit 01

המוהיקני האחרון

העזיבה של דקל קינן היא מכה קשה מאוד למכבי חיפה, אולי לא על המגרש, אבל מכל הבחינות האחרות. וגם, כדאי למכבי לחפש שחקני קישור שיאזנו את כל הקבוצה. שני קשרים זרים טובים במרכז, ומכבי תראה הרבה יותר טוב

assaf 01

12 המופלאים

הפגרה הגיעה בזמן עבור הפועל חיפה בכל מובן חוץ מאחד: היא הגיעה אחרי הפסד שעצר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *