מבזקים
בית / גליל מערבי / תינוק אושפז במצב קשה לאחר שעבר ברית מילה

תינוק אושפז במצב קשה לאחר שעבר ברית מילה

תינוק בן 12 יום, תושב אחד מיישובי הגליל המערבי, הובהל  הערב (יום ב') על ידי הוריו לחדר המיון של בית החולים בנהריה כשהוא סובל מדימום באיבר מינו בשל ברית שעבר לפני ארבעה ימים. בתום טיפול ראשוני יוצב מצבו של התינוק והוא הועבר ליחידה לטיפול נמרץ ילדים כשמצבו מוגדר בינוני עד קשה.

ביום חמישי האחרון עבר התינוק ברית מילה אצל רופא מוהל במרפאה באזור המרכז. ההורים סיפרו כי כבר באותו ערב הבחינו בדימום בחיתול ושוחחו עם המוהל שהרגיע אותם ואמר שייתכן דימום שצפוי להיפסק.

"הדימום הלך וחזר ובכל השיחות המוהל שהוא גם רופא דאג להרגיע אותנו והבטיח שזה יסתדר. אבל היום ראינו שינוי במצב שלו והבנו שמשהו לא בסדר", אמר האב. "היו לילד פרצי בכי שהיו בהתחלה חזקים ובהמשך חלשים וממושכים. היום הוא כבר מיעט לאכול וצבע העור שלו הפך ללבן" הוסיפה האם.

ההורים החליטו בשל המצב לפנות מיד לטיפול בחדר המיון של בית החולים לגליל המערבי בנהריה. מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים ד"ר זאב סוניס: "התינוק הובא על ידי הוריו ובדיקות שעבר העלו, כי הוא סובל מהלם בשל הדימום ומערכי המוגלובין נמוכים. בשלב הראשון הוא טופל באמצעות עירוי נוזלים ומנת דם ומצבו התייצב".

ד"ר סוניס ציין, כי חשוב לעקוב אחר ילדים שעוברים ברית מילה ולא להסס לפנות לטיפול רפואי אם מבחינים בדימומים מתמשכים או בנפיחות במקום בו בוצעה המילה.
"אנחנו רוצים לציין את הצוות המסור במיון ילדים וביחידה לטיפול נמרץ ילדים שפשוט דאגו לסייע בכל דבר והעניקו לילד שלנו טיפול מקצועי ומהיר. אנחנו קוראים לכל ההורים להיות ערניים לאחר הברית ולעקוב אחר כל שינוי במצבו הפיסי של הילד ולא להסס לפנות לטיפול רפואי בעת הצורך", סיכמו ההורים.

בדוק גם

אביטל בוחבוט בורשטיין (צילום: פרטי)

מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו: "תתבייש לרקוד על הדם"

כך ענתה מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו אביטל בוחבוט - בורשטיין למהנדס מועצת שלומי טל חמי, כשפנה לממונה על התאגידים והתלונן על היעדר טיפול בגלישת שפכים לחוף בצת המזהם את הנחל

שוק רמלה לוד [צילום: יח"צ]

צו סגירה זמני לשוק רמלה-לוד במתחם עין המפרץ

מפקד תחנת עכו סנ"צ יניב רונן הוציא צו סגירה זמני לשוק רמלה לוד במתחם עין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *