מבזקים
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / תושב עכו יקבל 50 אלף שקלים מחברה שסירבה למכור לו דירה

תושב עכו יקבל 50 אלף שקלים מחברה שסירבה למכור לו דירה

הסאגה של תושב עכו סמי הוארי והחברה הקבלנית משה חדיף הגיעה לסיומה בהסדר פשרה בבית המשפט. בחודש דצמבר האחרון פורסם ב"צפון-1" סיפורו של הוארי, שטען שהחברה סירבה למכור לו דירה בפרויקט "גרין פאלאס" בעכו רק בשל היותו ערבי. הוארי, האגודה לזכויות האזרח בישראל ועמותת אליאטר הגישו תביעה לבית המשפט נגד החברה ונגד מינהל מקרקעי ישראל.

בהסדר נקבע, כי התובעים יקבלו מהחברה הקבלנית 50 אלף שקלים, ואילו התביעה נגד המינהל תימחק. התובעים הביעו את הסכמתם להסדר, לאחר שמינהל מקרקעי ישראל הצהיר כי בכוונתו להוסיף, בתוך 90 ימים, לחוזי ההתקשרות עם יזמים סנקציה של חיוב בפיצוים מוסכמים, ככל שהמינהל ימצא כי היזם הפר את התחייבותו שלא לנקוט באפליה פסולה בשיווק יחידות דיור.

מהסדר הפשרה: "לאור הצהרת החברה הקבלנית, לפיה, אין זו מדיניות החברה לבצע אפליה כלשהי והיא עשתה את הבדיקות הדרושות על מנת להימנע מהתרחשות מקרה דומה בעתיד, הסכימו התובעים והחברה הקבלנית לסילוק התביעה נגד התשלום הנ"ל כתרומה ולשם קידום פעולות חינוכיות למניעת אפליות בעתיד".

סמי הוארי
מניעת אפליות בעתיד. סמי הוארי (צילום: אושרי כהן)

בדוק גם

אביטל בוחבוט בורשטיין (צילום: פרטי)

מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו: "תתבייש לרקוד על הדם"

כך ענתה מנכ"לית תאגיד מעיינות זיו אביטל בוחבוט - בורשטיין למהנדס מועצת שלומי טל חמי, כשפנה לממונה על התאגידים והתלונן על היעדר טיפול בגלישת שפכים לחוף בצת המזהם את הנחל

שוק רמלה לוד [צילום: יח"צ]

צו סגירה זמני לשוק רמלה-לוד במתחם עין המפרץ

מפקד תחנת עכו סנ"צ יניב רונן הוציא צו סגירה זמני לשוק רמלה לוד במתחם עין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *