יום שני , ינואר 21 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מי מפקפק במינוי של קובי שמעוני למבקר עיריית עכו?
סמנכ"ל או מבקר? שמעוני  (צילום: דוברות עיריית עכו)
סמנכ"ל או מבקר? שמעוני (צילום: דוברות עיריית עכו)

מי מפקפק במינוי של קובי שמעוני למבקר עיריית עכו?

סמנכ"ל או מבקר? שמעוני (צילום: דוברות עיריית עכו)

עיריית עכו כמרקחה. מכתב אנונימי שנשלח למשרד הפנים מטיל דופי בבחירתו של קובי שמעוני למבקר העירייה החדש. המכתב עוסק בחשש לניגוד עניינים בין תפקידו של שמעוני כמבקר לבין תפקידו הקודם כסמנכ"ל משאבי אנוש.

בשבוע שעבר הוצג שמעוני באחת ההודעות לעיתונות כסמנכ"ל העירייה, האחראי על החירום. מתברר, כי לאור המכתב שנשלח למשרד הפנים, מינויו של שמעוני למבקר הוקפא והוא אכן חזר לתפקידו הקודם – סמנכ"ל משאבי אנוש.

שמעוני נבחר לתפקיד המבקר ב-11 במרס השנה. ועדת המכרזים של העירייה בחרה בו בעקבות מותו של מבקר העירייה יוסי דיעי ז"ל ממחלה קשה. ועדת המכרזים בחנה תשעה מועמדים שהתמודדו על תפקיד המבקר. נציג משרד הפנים בוועדה היה מבקר עיריית קרית שמונה, אברהם פינטו.

שמעוני, מתגורר בעכו, הוא בן 42, בוגר תואר שני בביקורת ציבורית ופנימית מטעם אוניברסיטת חיפה. ראש העירייה שמעון לנקרי הגדיר את שמעוני: "בעל ניסיון רב בתחום הביקורת ובעל ידע נרחב בתחום המוניציפלי. במהלך השנים האחרונות הוא ליווה וסייע בכל נושא הביקורת בעירייה".

ביום חמישי הקרוב, בישיבת מועצת העיר יתבקשו חברי המועצה לאשר את מינויו של שמעוני למבקר העירייה.

מעיריית עכו נמסר בתגובה: "מאחר שהנושא נמצא בימים אלה בבדיקה משפטית, אין העירייה מתכוונת להגיב על כך. לכשתסתיים הבדיקה תפעל העירייה כנדרש ובהתאם".

בדוק גם

השטח שחויב באזור התעשייה של עכו (צילום: פרטי)

עכו: הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד העירייה על חישוב מוטעה של ארנונה

בעלי עסקים קטנים באזור התעשייה גילו כי הם מחויבים בתשלום על שטחים שנקראים קרקע תפוסה. העירייה בתגובה: "נגיב על התביעה בבית המשפט"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *