יום ראשון , ספטמבר 23 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / "העירייה גובה מאיתנו ארנונה שמתאימה לשכונה בקיסריה"

"העירייה גובה מאיתנו ארנונה שמתאימה לשכונה בקיסריה"

שכונת הכרם עכו
שכונת הכרם עכו (צילום ארכיון: אושרי כהן)

בנוסף ליוקר המחיה נאלצים תושבי עכו להתמודד עם מחירי ארנונה גבוהים שגובה מהם העירייה. לדבריהם התשלום המופרז נובע משיטת החישוב של העירייה אשר שילמה לחברת מדידה שחישבה מחדש את שטחי הדירות וכללה בהן גם שטחים שלא נכללו קודם, כמו שטחים ציבוריים, מרפסות סגורות וחללים נוספים, כך שגדלי הדירות עולים ואיתם גם המס.

מדובר בשיטת החישוב המחמירה ביותר שטח מוצמד (ברוטו~ברוטו), השטח ברוטו פלוס כל התוספות האפשריות, כמו חנייה, מחסן, החלק היחסי של הדירה בגג הבניין ובחדר המדרגות ועוד.

תושב שכונת הכרם ג', אלי שבע, ורעייתו נכנסו לפני כחודש לדירתם החדשה. שטח דירתם בטאבו הוא 107 מ"ר, אך הם קיבלו דרישה לתשלום עבור שטח של 176.5 מ"ר לחודשים ינואר-פברואר.

שבע: "מדובר בתוספת של 60 אחוז, עליה החליטה העירייה באופן שרירותי, נמשיך במאבק יחד עם יתר התושבים עד שיופחתו מחירי הארנונה". המקרה של בני הזוג אינו ייחודי להם כשלמעלה מ~130 המשפחות המתגוררות בשכונה קיבלו דרישת תשלום הגבוהה באופן משמעותי משטח הדירה שרכשו. "העירייה גובה מאיתנו ארנונה שמתאימה לשכונה בקיסריה", אומר שבע. גם תושבי שכונת גרופית מלינים על עלייה בגובה הארנונה.

"עבור החודשים יולי ואוגוסט חושב תשלום הארנונה שלנו לפי שטח של 98 מ"ר, כשבתשלום שלאחריו קפץ שטח הדירה בפתאומיות ל~127.5 מ"ר. במקום לעודד זוגות צעירים, שברובם הם דור המשך, להתגורר בעיר, בוחרת העירייה להקשות עליהם וגורמת להם לעזוב", אמר תושב השכונה.

מעיריית עכו נמסר בתגובה: "אין כל שינוי בשיטת המדידה והגבייה נעשית בהתאם לצו הארנונה. ככל שהתושב חושב שהוא נפגע, הוא מוזמן לבצע בירור ספציפי בעניינו ולהגיש השגה בנושא למינהל הארנונה".

כתב: טל קורן

בדוק גם

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

מקסים אזולאי (צילום: עצמי)

שוב לא שקט במחלקת הנוער בהפועל עכו

  העונה רק נפתחה וכבר בוצעו שינויים במחלקת הנוער של הפועל עכו, שנמצאת כרגע בכאוס. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *