בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / דוח מבקר המדינה: עיריית עכו העבירה דרך המתנ"ס כספים לעמותות

דוח מבקר המדינה: עיריית עכו העבירה דרך המתנ"ס כספים לעמותות

דוח ביקורת המדינה על התנהלות הרשויות המקומיות הותר לפרסום היום (רביעי) בשעה 16:00. בפרק שמוגדר בכותרת "טובות הנאה הטבות שכר בקרב נבחרי ציבור", עולה כי בעיריית עכו מספר חברי מועצה אשר בסוף שנת 2011 לא שלמו חובות ארנונה, מים, ואגרות לעירייה על פי חוק. “הרשויות לא השתמשו בסמכותן להפסיק את חברותם של החייבים במועצות. אף שהדבר נדרש על פי חוק".

במקביל נכתב כי בין השנים 2009- 2011 העירייה העבירה כספים דרך המתנ"ס שהוא גוף שאינו עירוני לשתי עמותות ששני חברי מועצה מעורבים בפעילותן. עוד נטען כי בעיריית עכו לא גבו תשלום נוסף על חיוב חשבונות טלפון של נבחרי ציבור שחרגו מתשלום ההוצאות על פי חוק ושלמו את כל הסכום מלואו.

מעיריית עכו נמסר: "חברי המועצה שצברו חובות הגיעו להסדרים ושילמו את חובותיהם. כמו כן המתנ"ס הוא עירוני והכספים הועברו כדת וכדין ובאישור היועצת המשפטית של העירייה. דוח מבקר המדינה הוא ההוכחה לעורבא פרח ותו לא. אל מול טענות של שחיתות וטובות הנאה בא הדוח והעיר הערה מינורית. מעבר לכך, ראש העיר והעירייה מקבלים ומקדמים בברכה כל דוח של מבקר המדינה, וככל שישנם ליקויים הקשורים בעירייה ולא בנהלים החסרים של משרד הפנים, הדברים תוקנו לאלתר. עיריית עכו מתנהלת בעשר שנים האחרונות, תוך תרבות ארגונית למופת, בהתנהלות ערכית והקפדה על נהלים. טבעי הדבר שבכל ביקורת ישנן הערות, אך ביחס לתסריטי האימה, הרי שכל בר דעת יודע שהיו אלה טענות חסרות שחר".

בדוק גם

מרסל קאופמן, הילה ברובין, רבקה כהן, זאב קרבציק צילום עליזה רוזן הברמן

כרמיאל: סיוט בשכונת המייסדים

זה כ-10 שנים שתושבי שכונת המייסדים הוותיקה, שפעם הייתה שקטה ושלווה, בסיוט מתמשך. הכל החל כשמתחם בית הספר פלמ"ח הוקצה על ידי העירייה לעמותה החרדתית "קרן אורה", ובית הספר הפך לפנימייה, שבה מתגוררים מאות אברכים. התושבים סובלים ממטרדי לכלוך ורעש בכל שעות היום. השבוע, כשוועדת ההקצאות החליטה להקצות את המתחם תמורת סכום סמלי, קם שוב קול זעקה

ג'מילה הרדל, חכ מיכל בירן, חכ יעל גרמן, רון שני, ענבר בזק - צילום עידן אורון

התושבים נחנקים מהשריפות הפיראטיות

המאבק בשריפת הפסולת בשטחים פתוחים בגליל עובר הילוך. פסולת שמשתרעת על אלפי דונמים ומאלצת את כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *