יום ראשון , ינואר 20 2019
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / 32 סטודנטים לרפואה החלו ללמוד בבית חולים נהריה
סטודנטים חדשים בבית חולים נהריה
סטודנטים חדשים בבית חולים נהריה (צילום: רוני אלברט)

32 סטודנטים לרפואה החלו ללמוד בבית חולים נהריה

סטודנטים חדשים בבית חולים נהריה
60 אחוז מהסטודנטים לומדים בנהריה. ד"ר ברהום והתלמידים(צילום: רוני אלברט)

32 סטודנטים מהפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בצפת החלו השבוע את לימודיהם הקליניים בבית חולים נהריה. מפגש הפתיחה התקיים במרכז אנגל בהשתתפות מנהל המרכז הרפואי ד"ר מסעד ברהום, פרופ' יעקב בורנשטיין מנהל האגף לבריאות האישה המשמש כמשנה לדיקן לקידום אקדמי בפקולטה לרפואה, פרופ' בתיה קריסטל מנהלת המחלקה הנפרולוגית וסגנית הדיקן למחקר קליני בפקולטה לרפואה בגליל וד"ר תמר סת"ם מנהלת הגג של מערך המעבדות בבית חולים נהריה.

20 הסטודנטיות ו-12 הסטודנטים ישהו במרכז הרפואי בשנתיים הקרובות במקביל ללימודיהם במסגרת מסלול ארבע שנתי. לאחר סיור היכרות עם המרכז הרפואי על מחלקותיו וסדנאות בנושא מניעת זיהומים והדרכה בנושא לקיחת ושליחת דמים, חולקו הסטודנטים בין המחלקות השונות בהן הם יעברו הכשרה לצד הצוות הרפואי הוותיק.

מנהל בית החולים ד"ר מסעד ברהום: "כ-60 אחוזים מהסטודנטים הלומדים בפקולטה לרפואה מגיעים אלינו ומשתלבים במחלקות השונות. הסגל האקדמי מורכב מבכירי מנהלי ורופאי המחלקות במרכז הרפואי. אני תקווה כי כאשר יסיימו את המסלול הארוך בדרך לתואר ברפואה, יחליטו להמשיך ולעבוד אצלנו ובמקביל, לבנות את חייהם הפרטיים בגליל. הפקולטה לרפואה נועדה לתת תקווה להחזרת צעירים שעזבו את הגליל וליצור דור חדש ומקצועי של רופאים שיסייעו בקידום הרפואה בפריפריה".

בדוק גם

מחלקת מלגות לסטודנטים. פיירברג-איכר (צילום: רן אליהו)

קרן ראש העיר נתניה העניקה מלגות לסטודנטים תושבי העיר

במסגרת הפעילות העירונית בתחום הצעירים שמובילה ראש עיריית נתניה מרים פיירברג-איכר, וכמיטב המסורת, חילקה קרן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *