בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / 20 חודשי מאסר נגזרו על רכז המודיעין מנהריה

20 חודשי מאסר נגזרו על רכז המודיעין מנהריה

בית המשפט המחוזי בחיפה, בראשות סגן הנשיאה השופט יוסף אלרון והשופטים משה גלעד וד"ר מנחם רניאל גזרו עתה על הנאשם אבנר אברהם בן 44 מנהריה , 20 חודשי מאסר בפועל ו -12 חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים. הנאשם שימש כרכז מודיעין וכבלש במחוז הצפוני של משטרת ישראל והורשע על פי  הודאתו בהתאם להסדר טיעון בעבירות ניסיון לחבלה בכוונה מחמירה בבעלה לשעבר של בת זוגו, מרמה והחזקת נשק בביתו שלא כדין .

הרכב השופטים ציין בין היתר, כי המעשה שבוצע על ידי הנאשם הינו עברייני,  המאפיין עבריין מן השורה ולא אדם המשמש כרכז מודיעין במשטרת ישראל זה שנים רבות, וכי יש ממש בטיעוניו של המאשימה באשר לנורמות התנהגות וערכים המצופים מאיש משטרה ועל הפגיעה באמון הציבור במשטרה, כאשר איש משטרה במקום למלא את תפקידו באמונה, נוהג כאחרון העבריינים. דווקא בכך יש כדי לשוות חומרה יתרה למעשים, שהינם חמורים כשלעצמם.

עוד הבהירו השופטים כי ב"כ המאשימה לא חלק על כך כי הנאשם ביצע עבודתו כשוטר, משך שנים, בנאמנות, במסירות, ובמקצועיות, הביא להישגים רבים בתפקידו והיה מוערך על מפקדיו ועמיתיו. כך גם עולה מעדויות האופי שהושמעו בבביהמ"ש, ממכתבי ההוקרה וההמלצה בעניינו. עם זאת, אין בדברים האמורים כדי להקהות מחומרתם של מעשי הנאשם שהתעלם מן החוק שעל אכיפתו היה אמון שנים רבות ופעל בנחישות ל"עשיית דין" עצמית.

בדוק גם

הרחצה אסורה במקום. מערת אכזיב. צילום כיבוי אש זבולון

אם ובנה ניצלו מטביעה במערת המוות באכזיב

שלושה צוותי כיבוי בפיקודו של להב איל פינטו, חילצו אמא ובנה שנלכדו בתוך "מערת המוות" …

סרט מלחמה (פנתרמדיה)

שלומי: ההורים דורשים כיתה לחינוך המיוחד

הורים משלומי ומהסביבה דורשים  שתיפתח בשנת הלימודים הבאה כיתת תקשורת (חינוך מיוחד) רב גילאית בבית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *