בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / שטראוס תשנה את הכיתוב על המילקי

שטראוס תשנה את הכיתוב על המילקי

הקרב על המילקי הסתיים בהסכם פשרה: שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה, יעל וילנר אשרה הסדר פשרה במסגרת התביעה הייצוגית שהוגשה  נגד  שטראוס גרופ בע"מ, בנושא מוצרים שונים של מותג מילקי, בטענה כי הכיתוב על גבי אריזתם תוך שימוש במילה שוקולד, מטעה את ציבור רוכשי המוצרים וגם גורם להם לנזק ממון ושאינו ממון.

כיתוב מטעה. מילקי (צילום: אושרי כהן)
כיתוב מטעה. מילקי (צילום: אושרי כהן)

במסגרת הסדר הפשרה, ומבלי שכל צד מודה בטענות הצד שכנגד, הסכימה חברת שטראוס לשנות את הכיתוב על גבי אריזות המוצרים, כך שלפני המילה שוקולד תופיע המילה "בטעם", בגופן בעל גודל זהה. בנוסף הוסכם על הצדדים כי חברת שטראוס תתרום מוצרי חלב בשווי 300,000 שקלים,  לבית חולים העמק בעפולה, לרווחת המאושפזים שם. מלבד התרומה, שטראוס חויבה לשלם סכום של כ-12,000 שקלים לשני התובעים, נדב אבידור ואדוארד גרבר, ואת שכר עורך דינם העומד על סכום של 39,000 שקלים.

במסגרת פסק הדין נדונה השאלה המשפטית האם ראוי שבית המשפט הוא זה אשר יבחר את הגוף אליו מועברת התרומה והאם מתפקידו לפקח על מנגנון ביצוע התרומה ומימושה. יצויין כי במסגרת פסק הדין חלקה השופטת וילנר על פסק דינו החשוב של  השופט יצחק ענבר, אשר ביקש לאמץ שורה של כללים ותנאים טרם אישור בית המשפט את הגוף הנבחר.

בדוק גם

שריפה בנהריה צילום כיבוי אש מחוז

שישה לכודים חולצו מבית בוער בנהריה

שלושה צוותי כיבוי בפיקודו של רס״ר חיים תיבי, פועלים בשריפת בית פרטי ברחוב אחד העם …

אלכס יאנג (צילום: לירון מולדובן/מנהלת הליגה)

"כרגע אני רוצה לשמוח שנשארנו בזכות עצמנו ובלי טובות של אף קבוצה"

יש שביתה, אין שביתה, כן חוק רוסי, לא חוק רוסי, את עירוני נהריה זה כבר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *