יום רביעי , ספטמבר 26 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / צה"ל החליט: קצין העיר בנהריה ייסגר

צה"ל החליט: קצין העיר בנהריה ייסגר

 

קצין העיר בנהריה הוקם בשנות ה-80 ונועד לתת מענה לחיילים ולמשפחות בשעת חירום ובשגרה. קצין העיר מאויש בקצינת שלישות, חיילי סדיר ומילואים.

מתוכנית התייעלות חדשה בצה"ל בשם "פונים לצה"ל בדרך החדשה" עולה כי כל קצין העיר של נהריה עובר למחוז חיפה ויעבור שינוי משמעותי. בנהריה הוא יפעל רק בעתות חירום. המבנה שייך לעיריית נהריה ומשוכר על ידי צה"ל.

מטרת תוכנית ההתייעלות היא לתת דגש עמוק יותר הן על נושא הנפגעים והן על נושא הטיפול בפניות הציבור, לכן הוחלט כי בשגרה קציני ערים יעברו לעבוד במתכונת מרחבית וקציני ערים נוספים ייסגרו.

תהליך התייעלות כלכלית המותאם לימינו. קציר העיר בנהריה נסגר צילום: רותם כבסה
תהליך התייעלות כלכלית המותאם לימינו. קציר העיר בנהריה נסגר
צילום: רותם כבסה

בראיון ל"בלינקר" מסבירה סא"ל שגית קבילו, ראש ענף תכנון וארגון באכ"א על עבודת המטה החדשה.  "במתכונת חירום, אם יהיה צורך, נפתח את קציני הערים במתכונת שהייתה נהוגה עד כה ובכל המוקדים הנדרשים. המטרה בכל עבודת המטה הזאת היא למקד את הגורם המקצועי בתחומו. מעתה קציני הערים יעסקו אך ורק בהודעות הנפגעים והקשר עם המשפחות השכולות, וקצינת פניות הציבור, שמפעילה מוקד מצוין 24/7, תעסוק בכלל פניות הציבור. השינוי ישפר משמעותית את השירות לציבור בכל נושא הפניות. הרחבנו את מוקד קצינת פניות הציבור והכפלנו אותו, כך שמעכשיו על נושא הפניות יתרכז אצלה".

לדברי קבילו לא מדובר בהחלטה שתפגע בפריפריה ויישובי קו עימות אלא מדובר בייעול כי הזמנים השתנו. "אין טעם להגיע לקצין העיר כדי לקבל שירות, לחפש חנייה ולבזבז זמן. היה צריך להתאים את קציני העיר לימינו. זה התאים ללפני עשרות שנים כשלא היו טלפונים סלולרים. כיום הטכנולוגיה התפתחה ומתאימים את המערך הצה"לי. המחנה יישב באזור חיפה. וגם תושבי חיפה וגם תושבי נהריה יוכלו לפנות לקצינת פניות הציבור. תושבים לא יצטרכו לצאת מהבית ולסכן את עצמם. הם ירימו טלפון למרכזייה ויקבלו מענה אנושי".

עוד הוסיפה סא"ל קבילו כי עבודת קציני הערים בכל נושא הנפגעים נשארת כשהייתה, פשוט בפריסה רחבה יותר. כל קצין עיר יהיה אחראי על אזור גדול יותר מהקודם, כאשר בכל עיר ובכל אזור (כפי שהיה נהוג קודם לכן) יש בכל רגע נתון צוות של מודיעי נפגעים הנמצא בכוננות למקרה הצורך. הטיפול בנפגעים ימשיך להיות מיטבי ומקצועי. בנוסף, לדבריה מדובר גם בהתייעלות כלכלית לצה"ל וחיסכון במשאבים.

 

בדוק גם

אשר שמואלי (צילום: פרטי)

רשימת שמואלי: ראשי וחברי ועדים למועצת העיר נהריה

יו"ר ההסתדרות במרחב אשר שמואלי שלף השבוע את השפן מהכובע, כשהודיע שיתמודד למועצת העיר נהריה ברשימה עצמאית, שכל חבריה ראשי וחברי ועדים

צביקה גרינגולד (7) רפרודוקציה אלכס הובר

"מישהו שכח שיום כיפור ובטעות פתח רדיו, ואז הוא שומע שיש מלחמה"

  יום הכיפורים מסמל לרבים מאיתנו את המלחמה ההיא שפרצה ביום המקודש ליהדות. מלחמת יום …

תגובה אחת

  1. אי אפשר להשיג אישורים בלי קצין העיר חבל שסגרו את קצין העיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *