יום שבת , ספטמבר 22 2018
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / נהריה: סכנת נפשות בצומת הרחובות אדמית-העלייה

נהריה: סכנת נפשות בצומת הרחובות אדמית-העלייה

זה תקופה ארוכה שתושבי רחוב העלייה בנהריה מתלוננים על מחסור במעברי חצייה סמוך לצומת ההשתלבות של הרחובות אדמית והעלייה. לטענת התושבים, הצומת מהווה סיכון שכן אין בו מעברי חצייה מוסדרים, רמזור או מעגל תנועה. מדובר בצומת פעיל בעיקר בשעות אחר הצהריים, בין היתר, בשל קרבתו לחוף הים וסופר חוף הדקל, הנמצא במרחק כמה דקות הליכה צפונית ממנו. הולכי רגל, אימהות עם עגלות וילדים, חולפים בצומת מדי יום, ברגל או באופניים. דבר נוסף המכעיס את התושבים: אין הנגשה לעגלות – הצומת אינו מונמך באף מקום, רק במעברי החצייה הסמוכים אליו, הנמצאים במרחק של לא מעט דקות הליכה.

"ילדים והורים מסתכנים פה". צומת הרחובות אדמית-העלייה צילום: תאיר פז
"ילדים והורים מסתכנים פה". צומת הרחובות אדמית-העלייה (צילום: תאיר פז)

תושב הרחוב: "מי שמגיע מכיוון הים, מרחוב המעפילים ועולה באדמית, הולך למדרכה ומבקש לחצות את הכביש, לרחוב העלייה או להמשך רחוב אדמית, אין לו דרך לעלות ולרדת. אין הנמכה למדרכה לעגלות כמו שיש בהרבה מקומות אחרים, למעט הנמכה שמישהו הכין לעצמו כדי להיכנס לחנייה שלו. אין הנמכה לאופניים לילדים, זה ציר שמוביל לבית הספר רמז, לילדים ולגן שעשועים ואין אפשרות לחצות בבטחה".

 היית רוצה, שיעשו כאן עוד מעברי חצייה?
"לא 'עוד'. צריך לעשות מעברי חצייה. ילדים והורים מסתכנים פה. צריך שתהיה הנגשה נוחה לנכים, לילדים ולאימהות עם עגלות". לטענת תושבים, לפני כחצי שנה נעשתה פנייה לעירייה בבקשה להסדיר את הצומת. הם נענו, כי הנושא ייבדק.

מעיריית נהריה נמסר בתגובה: "מהנדס העיר מבקש מנציגות הפונים לעיתון, לפנות אליו או לחלופין, לתאם מפגש בשטח כדי להביא לפתרון הבעיה. למפגש יתלווה מנהל מחלקת כבישים והם יפעלו למציאת פתרון".

בדוק גם

ליגת העל תצא לדרך ב-7.10 * פורסם גם לוח המשחקים של הליגה הארצית (14.10), בהשתתפות הפועל עכו והפועל מעלות

תפתחו יומן: הפועל נהריה תפתח את העונה במשחק בית נגד חולון

ליגת העל תצא לדרך ב-7.10. פורסם גם לוח המשחקים של הליגה הארצית (14.10), בהשתתפות הפועל עכו והפועל מעלות

ראש עירית עכו שמעון לנקרי

עשור למהומות יום כיפור בעכו: "הותירו צלקת והופקו הלקחים"

עיריית עכו, המשטרה והמנהיגות הדתית בעיר קיימו ישיבת היערכות לקראת יום הכיפורים. בישיבה השתתפו בין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *