מבזקים
בית / גליל מערבי / חדשות גליל מערבי / מולכו מבקשת למנות חשב מלווה לעיריית נהריה

מולכו מבקשת למנות חשב מלווה לעיריית נהריה

שרית מולכו (צילום: יח"צ)
"ניהול הכספים בעירייה כושל". חברת מועצת העיר שרית מולכו (צילום: יח"צ)

רגע לפני סיום שנת התקציב ואישור התקציב לשנת 2015, פנתה בפעם השנייה בשנה זו, חברת מועצת העיר שרית מולכו למשרד הפנים בדרישה שימנה לעיריית חשב מלווה. מולכו טוענת, כי מצבה הכספי של העירייה הוא קריטי וניהול הכספים הוא כושל. לטענתה, הגירעון המצטבר של עיריית נהריה הוא כ- 80 מיליון שקלים ועומס המלוות עומד על 123 מיליון שקלים. בפנייתה מציינת מולכו, כי הרבעון האחרון הסתיים בגירעון של 10 מיליון שקלים.

מולכו: "ראש העירייה טרם הציג בפני חברי מועצת העיר את הדוחות הכספיים כפי שמחייב בחוק. יתרה מזאת, בקשותינו לקבלת מסמכים זוכות להתעלמות מוחלטת וחוסר שיתוף פעולה מצד ראש העירייה והיועץ המשפטי של העירייה. לעירייה חובות מול מקורות ומול רשות המים בגובה של 40 מיליוני שקלים. חובות אלה אינם מופיעים כהפרשה חשבונאית בדוחות הכספיים של העירייה, כך שעומס החובות האמיתי של עיריית נהרייה גדול ממה שמופיע בדוחות שהנ"ל מעבירה למשרד הפנים".

מעיריית נהריה נמסר בתגובה: "משרד הפנים לא קיבל בעבר את בקשתה חסרת הבסיס של חברת המועצה מולכו וכל פניותיה נדחות. יודגש, כי עומס המלוות של העירייה נמוך מהתקרה המותרת על פי נוהלי משרד הפנים. חבל שחברת המועצה עוסקת במיחזור כותרות ותו לא".

בדוק גם

טרם התקבלו ממצאים. הביוב שהציף את חלקה הצפוני של העיר (צילום: פרטי)

מדוע לא משדרגים את קו הביוב ברחוב ז'בוטינסקי? 

תושבי  רחוב ז'בוטינסקי  ופינסקר בנהריה סובלים מידי יום מהבנייה המסיבית בצד המערבי של העיר.  באזור הים …

(צילום: מנהלת הליגה)

הפסד רביעי ברציפות לנהריה לאחר הפסד 96:88 לנס ציונה

עד לאן עירוני נהריה תגיע השנה? בקצב הזה נראה שלמקום האחרון בטבלה ממנו חוזרים לליגה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *